Pixel 8 için önemli iddia: İşlemcisinin buzdan farkı olmayacak!

0

Teknoloji ile ilgili hemen her alanda faaliyet gösteren Google, yakın zamanda Pixel 8 akıllı telefon serisini tanıtmaya hazırlanıyor. Merakla beklenen yeni modeller ile ilgili önemli bir iddia ortaya atıldı. İşte Pixel 8 serisinin işlemcisi için sızan bilgi…

Pixel 8 serisinin işlemcisi, FO-WLP soğutma ile donatılacak!

Pixel 8 ve 8 Pro ve modellerinden oluşacak Pixel 8 serisi ile ilgili şimdiye kadar pek çok söylenti ortaya atıldı. Fakat bugün sızan bir bilgi, yeni akıllı telefonlar için beklentileri oldukça artırdı.

Pixel 8 serisinin işlemcisi, FO-WLP soğutma ile donatılacak!

Akıllı telefonlar ile ilgili önemli bilgiler aktaran tipster Revegnus tarafından Twitter ya da yeni adıyla X’te paylaşılan bilgilere göre Pixel 8 serisine güç verecek Tensor G3 işlemcisi, FO-WLP soğutma sistemine sahip olacak.

Oppo, Vivo ve OnePlus kullanıcıları için Android 14 sürprizi!

İşlemcinin ısınmasını önemli derecede düşürecek ve aynı zamanda güç verimliliğini artıracak FO-WLP, Qualcomm ve MediaTek gibi yarı iletken üreticileri tarafından zaten tercih ediliyor. Tensor G3 işlemcisini üreten Samsung ise bu teknolojiyi ilk kez kullanacak.

Pixel 8 serisinin işlemcisi, FO-WLP soğutma ile donatılacak!

Pixel 8 serisi için FO-WLP soğutma sistemine sahip Tensor G3, akıllı telefonlar için önemli bir yükseltme sağlayabilir ve pazarlama için bu nokta tercih edilebilir. Zira Google Pixel 7 serisinde çeşitli ısınma sorunları vardı.

Pixel 8 serisi teknik özellikleri neler olacak?

Daha önce ortaya çıkan bilgilere göre Pixel 8 ve 8 Pro, sırasıyla 6.17 inç ve 6.7 inç boyutunda AMOLED ekrana sahip olacak. 120 Hz yenileme hızı ile desteklenecek ekranlar, Corning Gorilla Glass Victus 2 ile korunacak.

Pixel 8 serisinin işlemcisi, FO-WLP soğutma ile donatılacak!

Google Pixel 8 modelinde 50 Megapiksel + 12 Megapiksel şeklinde ikili kamera kurulumu yer alacakken, Pixel 8 Pro‘da ise 50 Megapiksel + 48 Megapiksel + 64 Megapiksel şeklinde üç kamera bulunacak.

Öte taraftan her iki akıllı telefon da 10.8 Megapiksel çözünürlüğünde 4K‘da 60 FPS video kaydı alabilen bir özçekim kamerasına yer verecek. Android 14 işletim sisteminde çalışacak cihazlar, 5G bağlantısına da sahip olacak.

ÖzelliklerGoogle Pixel 8Google Pixel 8 Pro
Ekran6.17 inç AMOLED6.7 inç AMOLED
Ekran Yenileme Hızı120 Hz120 Hz
Ekran KorumaCorning Gorilla Glass Victus 2Corning Gorilla Glass Victus 2
Ana Kamera50 Megapiksel + 12 Megapiksel50 Megapiksel + 48 Megapiksel + 64 Megapiksel
Ön Kamera:10.8 Megapiksel10.8 Megapiksel
Bağlantı:5G5G
Yazılım:Android 14Android 14

Peki sizler bu konu hakkında neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi aşağıdaki Yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz