Google’dan her bütçeye uygun telefonlar! Pixel 8a ve Pixel 9 ortaya çıktı

1

Google, Pixel serisiyle saf Android isteyen kullanıcılara büyük yenilikler sunuyor. Geçtiğimiz aylarda Pixel 8 ailesini görücüye çıkaran şirket, bu yıl içerisinde hem Pixel 8a hem de Pixel 9’u tanıtmayı planlıyor. Son raporlar ise yeni amiral gemisi ve uygun fiyatlı cihazın özelliklerini gösterdi.

Google Pixel 8a ve Pixel 9 nasıl olacak?

İlk olarak Google Pixel 8a ile başlayalım. Haziran ayında yapılması beklenen I/O 2024 öncesinde önemli sızıntılar yapıldı. Paylaşılan son görseller, cihazın kutusunu gözler önüne serdi.

google pixel 8a

Pixel 8a’ya ait olduğu düşünülen kutu, cihazın siyah renkli versiyonunu gösterdi. Önceki sızıntılarda gördüğümüz bazı temel özellikleri ve tasarım öğelerini de doğruluyor.

İlginizi Çekebilir – Vivo’dan çok ucuza 8GB RAM’li telefon geliyor! İşte özellikleri

Kutunun arkasında, Pixel 8a’nın çift kamera kurulumu göze çarpıyor. Daha önce sızdırılan 152,1 x 72,6 x 8,9 mm boyutları, yuvarlak kenarlı akıllı telefonun görüntüleriyle uyumlu duruyor.

Kutuda ayrıca 27W kablolu hızlı şarj desteği gibi temel özellikler de listeleniyor. Bu, önceki Pixel 6a’nın 18W şarjına göre yükseltme anlamına geliyor. Pixel 8a’nın gücünü hız aşırtmalı Tensor G3 yonga setinden alacağı da iddia edildi.

Pixel 9 tarafında ise önemli render görselleri ortaya çıktı. Google’ın Pixel 8 Pro’da yer alan kavisli ekranı düz panelle değiştireceği görülüyor. Bu sayede daha dayanıklı bir ekran da elde edilmiş olacak. Ekran boyutu ise küçülerek 6,7 inçten 6,5 inçe düşecek.

YouTube video

Pixel 9 serisinin gücünü yeni nesil Tensor G4 yonga setinden alması bekleniyor. Kamera tarafında neler değişeceği belli değil, ancak Pixel 9 daha büyük sensörler barındırıyor gibi görünüyor.


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


1 Yorum

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz