Google, hayat kurtaran özelliğini 5 ülke için daha kullanıma sundu!

0

Günümüzde akıllı telefonlar pek çok özelliğe sahip. Bu özellikler arasında bazıları hayatımız için oldukça önemli. Örneğin telefondaki Araba Kazası Algılama teknolojisi de bunlardan birisi. Google Pixel telefonlarda da var olan Araba Kazası Algılama özelliği birkaç ülke için daha kullanıma sunuluyor. İşte haberin ayrıntıları…

Google Pixel’in sevilen Araba Kazası Algılama özelliği 5 ülkeye daha yayılıyor!

Google Pixel, araba kazası gerçekleşip gerçekleşmediğini anlamak için ivme ölçer gibi sensörleri kullanıyor. Bu durumda cihaz, yardım gönderilebilmesi için bölgedeki yerel acil durum servislerine bilgi gönderiyor.

Google Pixel Araba Kazası Algılama

9TO5Google‘ın haberine göre Google, Pixel akıllı telefonlardaki Araba Kazası Algılama özelliğini Hindistan, Avusturya, İsviçre, Portekiz ve Belçika’daki kullanıcılar için kullanıma sundu. Böylelikle özelliğin kullanılabildiği ülke sayısı 20’ye yükseldi.

İlginizi Çekebilir – Android 14 güncellemesi alacak Vivo modelleri (Güncel)

Teknoloji devi, yakın zamanda 2018’de piyasaya sürülen Pixel 3 modeline bile Araba Kazası Algılama özelliğini sunuyordu. Ancak, yakın zamanda gerçekleştirdiği bir güncelleme ile bundan böyle destek, Pixel 4a ve sonraki modeller için geçerli hale geldi.

Google, Pixel akıllı telefonlarını resmi olarak Türkiye’de satmıyor. Dolayısıyla özelliğin ülkemizde kullanıma sunulması da şu anda pek mümkün görünmüyor. Tabii bu durum ilerleyen dönemlerde değişebilir.

Peki siz bu konu hakkında neler düşünüyorsunuz? Google’ın Araba Kazası Algılama özelliğini nasıl buluyorsunuz? Türkiye’ye gelmesini ister miydiniz? Konu ile ilgili görüşlerinizi aşağıdaki Yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz