Google, her 120 saatte bir defa kulaklığınızı silmenizi istiyor!

0

Google, kulak içi kulaklıklar için yeni bir “temizleme hatırlatma” özelliği üzerinde çalışıyor. Pixel Buds sahiplerine gönderilecek bir bildirim ile kullanıcıların kulaklıklarını temiz tutmalarına yardımcı olacak. Pixel Buds uygulamasının son sürümünde ortaya çıkan detay, her 120 saatlik (5 gün) kullanımda hatırlatıcı mesaj gösteriyor.

Google, Pixel Buds uygulamasıyla temizlemeyi hatırlatacak

Google, Pixel Buds uygulamasında yeni bir bildirim göstermeye başladı. Kullanıcılara gönderilecek uyarılar sayesinde kulaklığın temiz tutulması amaçlanıyor. Ayrıca hatırlatmalar ile “ses kalitesinin, şarjın ve güncellemelerin” daha iyi şekilde hissedileceği belirtildi.

Google Pixel Buds

Kullanıcılara ayrıca uygulama dışında da bildirimler gönderilecek. 120 saatlik kullanım sonrasında “Kulaklıklarınızı temizleme zamanı. Ses kalitesini, şarjı ve güncellemelere erişimi iyileştirecek” şeklinde mesajlar gösterilecek. Pixel Buds uygulamasında ise “Kulaklıklarınızı temizleyin. Ses kalitesini ve şarjı iyileştirir” ifadesi yer alacak.

İlginizi Çekebilir – Çakma AirPods’tan bile ucuz Poco Pods

Kulaklıkların temizlenmesi, zamanla ses kalitesini düşürebilecek kulak kirinin birikmesini önlemeye yardımcı olabilir. Temizleme işlemi ayrıca şarj ve ürün yazılımı güncellemeleri için temas noktalarının temiz kalmasını da sağlar.

Google’ın bu hareketi Pixel Buds’a yönelik olsa da, uzmanlar, kulak içi kulaklıkların düzenli olarak temizlenmesini öneriyor. Bu basit temizlik, kulaklığın hem performansını koruyacak hem de ömrünü uzatacaktır.

Yeni otomatik hatırlatıcılar, Pixel Buds uygulamasının son güncellemesinde kullanıma sunuldu. Pixel Buds sahipleri güncellemeyi indirmek için Play Store’u kontrol edebilir. Ancak bu özelliğin şu anda sadece Pixel Buds için geçerli olduğunu belirtelim.

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın.


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz