Google’dan eski Pixel modellerine güncelleme: İşte yeni özellikler!

0

Google, eski model Pixel ve Pixel Watch kullanan kişileri sevindirecek yeni güncellemesini yayınladı. Cihazlara bir dizi yeni özellik getiren Feature Drop paketi, kullanıcı deneyimini artırmayı hedefliyor. Öne çıkan yeniliklerin arasında kamera için çok daha iyi Gece Görüşü, Pixel Watch için düşme algılama ve At a Glance (Bir Bakışta) özelliği bulunuyor.

Pixel için yeni Feature Drop güncellemesi neler vadediyor?

Google, Pixel ailesine yeni özellikler eklemek için her yılın belli dönemlerinde Feature Drop güncellemesi sunuyor. 2023 yılı için ilk kez yayınlanan Feature Drop ise Pixel 6 ailesini ve Pixel Watch akıllı saatini içeriyor. Bu güncellemedeki en önemli yeniliklerden biri, Pixel Watch’a düşme algılamanın eklenmesi oldu.

YouTube video

Giyilebilir cihaz artık kullanıcının sert bir şekilde düştüğünü otomatik olarak algılayacak. Bu sayede acil durum servislerine bağlanacak ve gerekirse yardım istemek için otomatik mesaj gönderecek. Ancak acil servisi aramadan önce, kullanıcının bunu onaylaması istenecek.

Okuyun – Google Pixel 7A özellikleri belli oldu!

Bir başka heyecan verici güncelleme ise Pixel 6 ve Pixel 6 Pro modelleri için geliştirilmiş Night Sight (gece görüşü) modu oldu. Google, Tensor yonga seti sayesinde her iki cihazın da daha hızlı işleme ile düşük ışıkta daha iyi fotoğraflar çekebildiğini öne sürdü.

Ek olarak, tüm Pixel modelleri artık Google Fotoğraflar’daki Sihirli Silgi özelliğiyle arka plandaki nesneleri kaldırabilecek. Bu özelliğin Google One aboneleriyle sınırlı olacağı aktarıldı. Bilmeyenler için Google One; bulut depolama, VPN ve Google’ın tüm platformlarına erişim gibi özellikler sunan ücretli bir abonelik sistemidir.

YouTube video

At a Glance (Bir Bakışta) de tüm Pixel modelleri için yayınlandı. Bu özellik sayesinde ortak Google hesabının açık olduğu tüm Pixel modellerine erişmek ve komut vermek mümkün. Bu yeniliklere ek olarak Google, Pixel’in araba kilidini açan UWB dijital araba anahtarı destekleyeceğini duyurdu.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı unutmayın!


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz