Google Pixel Fold çıkış tarihi ve fiyatı sızdı! Hediyeli geliyor

0

Google’ın bir süredir katlanabilir akıllı telefon geliştirdiğini biliyoruz. Pixel Fold olarak adlandırılacak model, düşündüğümüzden daha yakında olabilir. Yeni iddialar, Google’ın ilk katlanabilir akıllı telefonunu 10 Mayıs’ta düzenlenecek I/O 2023‘te duyuracağını söyledi. Ayrıca cihazın fiyatı da Galaxy Z Fold 4 ile benzer seviyede olacak.

Google Pixel Fold alana Pixel Watch hediye

CNBC’den gelen bir habere göre Pixel Fold çıkış tarihi ve fiyatı ortaya çıktı. 10 Mayıs’ta başlayacak Google I/O 2023 etkinliğinde Pixel Fold modelini de göreceğiz. Katlanabilir cihazın, bu yılın Haziran ayında Avrupa ve ABD pazarında piyasaya çıkması bekleniyor. Fiyatı ise 1700 dolar seviyesinde olacak.

Google, en yeni katlanabilir telefonuyla, Samsung’un pazardaki hakimiyetine meydan okumak istiyor. Halihazırda birçok Çinli üretici katlanabilir model çıkarsa da, Avrupa pazarında satışa sunmuyor. Fakat Pixel Fold, hem Avrupa hem de ABD’de 1700 dolara yakın bir fiyatla görücüye çıkacak.

Motorola’dan katlanabilir Razr Pro ve Lite geliyor! İşte özellikleri

Pixel Fold, 5,8 inçlik bir dış ekranına ve 7,6 inçlik katlanabilir ekrana sahip olacak. İddiaya göre Google, “katlanabilir akıllı telefondaki en dayanıklı menteşeyi” kullanacak. Ayrıca Pixel 7 serisine benzer şekilde Tensor G2 yonga setinden gücünü alacak.

Ancak cihaz, 283 gram ağırlığıyla Galaxy Z Fold 4’ten biraz daha ağır olacak. Bu ağırlığın başlıca bataryadan kaynaklandığı düşünülüyor. Google, günlük kullanımda 24 saat ve düşük güç modunda ise 72 saat vadedecek. Ayrıca kampanya dahilinde Pixel Watch hediyesiyle birlikte gelecek.

YouTube video

Güçlü bir menteşe, suya dayanıklı tasarım, saf kullanıcı arayüzü ve Galaxy Z Fold 4’e benzer fiyat etiketi ile Pixel Fold, Samsung’un katlanabilir cihazlarının ilk gerçek rakibi olabilir.


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz