Samsung’a rakip Google Pixel Fold tanıtıldı! İşte özellikleri ve fiyatı

0

Google, I/O 2023 etkinliği kapsamında yeni cihazlarını tanıtmaya devam ediyor. Bir süredir sızıntılar ile gündemden düşmeyen Google Pixel Fold, nihayet görücüye çıktı. Şirketin ilk katlanabilir telefonu olan bu model, aynı zamanda saf Android’in daha büyük ekranlarda nasıl görüneceğine de ışık tutuyor.

Saf Android’in yeni hali: Google Pixel Fold neler sunuyor?

Google’ın ilk katlanabilir telefon modeli olan Pixel Fold açıldığında küçük bir tablet, katlandığında ise normal boyutlu bir telefon tasarımını benimsiyor. ShiftDelete.Net haberine göre telefonun iç kısmında 120Hz yenileme hızına sahip 5,8 inç FHD+ OLED; dış kısmında ise 7,6 inç FHD+ OLED ekran yer alıyor.

Pixel Fold, daha önce Pixel 7 ailesinde de gördüğümüz Tensor 2 işlemcisinden ve 12 GB RAM’den gücünü alıyor. Depolama tarafında ise 256 GB ve 512 GB seçenekleri sunuluyor, ancak microSD kart desteğine sahip olmadığını belirtelim.

Pixel 7a tanıtıldı! İşte özellikleri ve fiyatı

Google, Pixel Fold’un iki parçaya bölünmüş 4800 mAh bataryayla geldiğini söyledi. Bu bataryann, “24 saatin ötesinde” pil ömrü sunacağını iddia etti. Cihaz, 30W’a kadar hızlı şarjı ve Qi cihazlarında kablosuz şarjı destekleyecek. Ancak adaptörün kutudan çıkmayacağını belirtmek gerekiyor.

Pixel Fold’da toplam beş kamera bulunuyor. İç ekranda iki adet 8,3 Megapiksel kamera yer alıyor. Arkada (dış ekranda) ise OS destekli 48 Megapiksel ana, 10.8 Megapiksel ultra geniş ve 10.8 Megapiksel 5x telefoto sensörlü üç kamera yer alıyor.

Google’ın açıklamasına göre katlanabilir telefon oldukça ince. Pixel 7 Pro’nun yaklaşık 2/3’ü kalınlığında olacak. Katlandığında ise yaklaşık 12 mm boyutlarında gelecek. Karşılaştırma yapmak gerekirse Galaxy Z Fold 4 neredeyse 16 mm kalınlığında.

Google Pixel Fold fiyatı 1799 dolar olacak. Google, kampanya kapsamında 3 ay YouTube Premium, 2TB hafızalı Google One aboneliği de sunacak.


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz