Tanıtıma günler kala: Google Pixel Tablet ortaya çıktı!

0

Google’ın ilk tabletinin resmi olarak duyurulmasına günler kaldı, ancak sızıntıları ardı arkası kesilmiyor. Amazon Japonya sayfasında yer alan bilgiler, Google Pixel Tablet ekran ve donanım özelliklerini ortaya çıkardı.

Pixel Tablet ekran ve teknik özellikleri Amazon’da listelendi

Amazon’un Japonca web sitesinde yer alan Pixel Tablet listesi, yeni cihaz hakkında önemli ayrıntıları ortaya çıkardı. Sızan bilgiler doğruysa Pixel Tablet, Tensor G2 yonga setinden gücünü alan 11 inçlik bir model olacak.

İlk bilgilere göre Pixel Tablet, Samsung’la birlikte geliştirilen Tensor G2 yongasına yer verecek. 8GB RAM ile performansını artıracak model, 256 GB’a kadar depolama seçeneğiyle sunulacak.

Google Pixel 7a: Çıkış tarihi, fiyatı ve özellikleri!

2560 x 1600 piksel çözünürlüğe sahip 11 inç LCD ekrana sahip olduğu söyleniyor. 500 nit maksimum parlaklığa sahip tablet, ayrı bir stand sayesinde Google Nest benzeri bir akıllı ekran olarak da kullanılabilecek.

Sızan bilgiler, Pixel Tablet’in ön ve arka tarafına iki adet 8 Megapiksel kameraya sahip olacağını gösteriyor. Bu kameralar gündelik işler ve online görüşmeler için yeterli olacaktır. Ek olarak üç adet mikrofona yer vermesi bekleniyor.

Amazon’un Japonya web sitesinde sızdırılan liste, Google Pixel Tablet fiyatını da ortaya çıkardı. Buna göre, 128 GB depolama için 79.800 Yen (yaklaşık 591 dolar) ilacı görüldü. Bu fiyatlandırma, Pixel Tablet’i piyasadaki diğer modellere karşı rekabetçi bir konuma getirecek gibi görünüyor. Resmi lansmanın 10 Mayıs’ta I/O 2023‘te yapılacağını belirtelim.


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz