Google Pixel 8, iPhone kullanıcılarını kıskandıracak bir yenilik alıyor!

0

Google, akıllı telefonlarına kullanışlı yenilikler eklemeye devam ediyor. Google Pixel 8 ve Pixel 8 Pro’nun USB-C bağlantısı üzerinden ekran yansıtma sunacağı iddia edildi. Bu, akıllı telefonun monitör veya televizyona çok daha kolay bir şekilde yansıtılacağı anlamına geliyor. İşte Pixel için yeni USB-C destekli DisplayPort özelliği.

Google Pixel 8, USB-C ile ekran paylaşma desteği kazanıyor

Google’ın bir süredir ekran yansıtma konusunda çalıştığı biliniyordu. Pixel 8 ailesinin ise USB-C üzerinden DisplayPort’u destekleyeceği ortaya çıktı. USB-C, standart olarak video çıkışını destekleme özelliğine sahip, ancak üreticiler bu özelliği akıllı telefonlarına, tabletlerine veya dizüstü bilgisayarlarına getirme konusunda özgür bırakılıyor.

Benzer bir özellik halihazırda Samsung ve Xiaomi gibi üreticiler tarafından sunuluyor. USB-C üzerinden DisplayPort desteğinin Pixel 8 serisine dahil edilmesi, Google’ın bu alandaki ek özellikleri araştırdığına da ışık tutuyor. Bazı kullanıcılar, Samsung DeX’e benzer bir masaüstü modu üzerinde çalıştığını düşünüyor.

Google, Pixel 8 Pro ile en büyük problemlerden birini çözüyor!

Aslında Android 13 ve sonraki beta sürümlerinde bir masaüstü modu sunuluyor. Ancak bu mod, büyük ekranlı monitörler için yeterli seviyede değildi. Android 14’le birlikte DisplayPort Modu için de destek sunulmaya başlandı.

Pixel 8 serisinde USB-C ile ekran paylaşılmasının mümkün olması, Google için dikkate değer bir adımı temsil ediyor. Yine de, şirketin Pixel 8 için bu tarz bir özelliği resmi olarak onaylamadığını belirtmek gerekiyor.

YouTube video

Bir süre önce Pixel 8 ailesinin ekran özellikleri sızdırılmıştı. Buna göre Pixel 8, bir önceki modelin 6.31 inçlik ekranına kıyasla 6.17 inç ekrana sahip olacak. Ancak ekrandaki küçülme, 120 Hz yenileme hızıyla birlikte geliyor.

Pixel 8 serisinin bu yılın sonlarında piyasaya çıkması bekleniyor.


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz