iPhone 15’in kıskanılan özelliği Google Pixel’e geliyor!

0

Google, Pixel modellerine yeni bir özellik sunmaya hazırlanıyor. Cihazlar çok yakında hücresel veya Wi-Fi kapsama alanında olmasa bile acil durum hizmetlerine bağlanma yeteneği kazanacak. “Uydu SOS” olarak adlandırılan yeni seçenek, Pixel cihazların ayarlar menüsünde görüldü ve kullanıma sunulmaya hazır duruyor.

Google Pixel telefonlar uydu bağlantısı kazanıyor

Uydu SOS, Pixel kullanıcılarının standart ağlar kullanılamadığında uydu bağlantısı yardımıyla mesaj göndermelerine ve konumlarını acil durum müdahale ekipleriyle paylaşmalarına olanak tanıyacak. Bu, uzak bölgelerde yaşayanlar için veya doğal afetler sırasında hayat kurtarıcı bir özellik olabilir.

Pixel telefonlar, Google hesap bilgileri aracılığıyla acil durum hizmetlerine kullanıcının adını, telefon numarasını ve ayrıca acil durum kişilerini sağlayacak. Google Haritalar’dan alınan konum verileri ve acil durumla ilgili ayrıntılar da paylaşılacak.

Samsung’dan Exynos sürprizi! Galaxy S24 FE özellikleri sızdı

Özellik henüz Pixel cihazlarda tam olarak kullanıma hazır değil. Ancak şirket, ayarlar menüsünde Uydu SOS mesajlaşmasının nasıl çalışacağına dair kapsamlı talimatlar hazırlamaya başladı. Bu da hizmetin test aşamasının sonlarında olduğunu ve yakında kullanıma sunulacağını gösteriyor.

Google’ın Garmin ile bir süre önce anlaştığı ve Garmin’in temel uydu ağını paylaştığı biliniyor. Ancak Google resmi olarak iş ortaklarının adını vermedi. Ayrıca hizmetin hangi ülkelerde sunulacağını da açıklamadı.

Uydu SOS’in Pixel telefonlara gelişi, Android cihazlara kritik bir yenilik sağlayacak. Ancak hangi Pixel modellerin bu özellikten faydalanacağı belirsiz.

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz