Google Play Store’da akıl almaz hata! Uygulamalar kayboldu

0

Google Play Store kullanıcıları, ‘Uygulamalarım’ kısayolunun kaybolmasına neden olan bir hata yaşadıklarını paylaştı. Uygulama simgesi üzerinden erişilebilen kısayol, Play Store ana ekranından ‘Uygulamaları ve cihazları yönet’ sayfasına ek dokunuşlar olmadan hızlı erişim sağlıyordu.

Google Play Store “Uygulamalarım” kısayolu kayboldu

Hata sonucunda Play Store simgesine uzun süre basıldığında daha hızlı olan ‘Uygulamalarım’ kısayolu yerine yalnızca ‘Uygulama bilgileri’ seçeneği gösteriliyor. Bu durum, son birkaç haftadır Play Store kullanıcılarını etkileyen bir sorun olmaya devam ediyor.

Hatanın nedeni belirsiz, ancak Play Store’daki güncellemelerden kaynaklandığı bildirildi. Uygulama arka planda sessizce güncellendikten sonra kısayolun kaybolduğu görüldü. Bu durum, Google’ın Play Store güncellemeleri için optimizasyon süreci sırasında ortaya çıkan bir hata olabileceğini ortaya koydu.

Telefon pazarı karışacak! Motorola, Edge 50 serisinin tanıtım tarihini açıkladı

Bu hatadan etkilenen kullanıcılar için birkaç potansiyel geçici çözüm seçeneği bulunuyor. En güvenilir olanı, telefonun ayarlarından Play Store’un depolama alanını ve önbelleğini temizlemek olacak. Ancak bu, indirme geçmişi gibi detayları da sıfırlayacaktır.

Daha kolay bir seçenek ise Google tarafından yayınlanacak bir sonraki Play Store güncellemesini beklemek olacak. Play Store ayarlarını açarak bir güncellemenin mevcut olup olmadığını kontrol edebilirsiniz.

Büyük bir sorun olmasa da, Play Store kullanıcıları için rahatsız edici olmaya devam ediyor. Google, gelecekteki bir uygulama güncellemesiyle bu hatanın tamamen ortadan kaldırılabileceğini dile getirdi.


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz