Google, bir popüler uygulamanın daha fişini çekti!

0

Google Street View uygulaması Android ve iOS’tan kaldırıldı. Google’ın bu yazılımı, dünya çapında çeşitli konumların 360 derecelik görüntülerine yer veriyordu. Yeni yerler keşfetmek ve seyahat noktalarını kontrol etmek isteyen kullanıcılar tarafından popüler olarak kullanılıyordu.

Street View artık sadece Google Maps’te olacak

StreetView, kullanıcılara dünyanın dört bir yanındaki sokakları 360 derecelik fotoğraflar ile gösteren popüler bir harita özelliği. İlk olarak 2007 yılında duyurulan bu uygulama, 2023 yılı itibarıyla Android ve iOS’tan kaldırılmış durumda. Ancak özelliğini hala aktif olacağını belirtmek gerekiyor. Yani Google Maps veya Earth üzerinden Street View’e erişebilirsiniz.

Geçtiğimiz Kasım ayında uygulamayı yayından kaldıracağını duyuran Google, Street View’in fişini çekti. Şirket, kullanıcıların StreetView Studios‘u kullanarak 360 derecelik görüntüler yükleyebileceğini söyledi. Ancak bu tamamen doğru değil. StreetView Studio yalnızca 360 derece videoları destekliyor, yani fotoğraf yüklemek mümkün değil.

Google ayrıca kullanıcıların Google Maps’e 360 derecelik fotoğraflar yükleyebileceğini hatırlattı. Kullanıcılar, konumun yerini haritada tam olarak seçtikten sonra hem fotoğraf hem de video yükleyebilir. Ayrıca diğer kullanıcılar da bu fotoğrafı ve yükleyen kişinin Google hesabını görebilir.

Yazılım devinin Street View uygulamasını iptal etme sebebi detaylı olarak açıklanmadı. Ancak Maps ve Earth uygulaması üzerinden Street View’e erişilebiliyor olması, bu uygulamaya olan ihtiyacı da ortadan kaldırmıştı.

YouTube video

Street View ile insanlar 360 derecelik fotoğraflar yükleyebilir ve Google Maps’e ekleyerek daha fazla kişinin görmesini sağlayabilir. Dünya çapında milyonlarca kişi tarafından kullanılan bu özellik, artık sadece Maps’ten erişilebilir olacak.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı unutmayın!


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz