Google Telefon uygulamasına eğlenceli bir özellik geldi!

0
Google, Google Telefon uygulamasına Sesli Emoji özelliğini ekledi.

Google, başta Pixel telefonları olmak üzere birçok telefonda kullanılan Google Telefon uygulamasına sesli emoji özelliğini ekliyor. Bu emojiler konuşma sırasında sahip oldukları ifadelerin seslerini çıkarabilme özelliğine sahip olacaklar. Peki bu özelliğin detayları neler?

Google, Telefon uygulamasına sesli emoji özelliğini getiriyor

Son zamanlarda yayınlanan Google Telefon uygulamasının beta sürümüne, Google tarafından sesli emoji özelliği eklendi. Bu özellik, kullanıcıların emoji tuşuna basmalarını ve seçtikleri emojinin sesinin karşı tarafa iletilmesini sağlıyor. Örneğin, gülme emojisi tuşuna bastığınızda, karşı tarafa gülme sesi iletiliyor. Bu basit ancak etkili özellik, iletişimi daha eğlenceli hale getiriyor. Google bu özelliğe Sesli Emoji adını veriyor ve kullanıcıların telefon görüşmelerini daha kişisel ve eğlenceli hale getirme amacını taşıyor.

Google, Google Telefon uygulamasına Sesli Emoji özelliğini ekledi.

9to5Google‘ın belirttiğine göre, Google Telefon’un yeni güncellemesi ile birlikte alkış sesi, gülme sesi, parti sesi, trombonlu ağlama sesi, kaka sesi ve davul sesi gibi ilginç sesler arasından seçim yapabileceksiniz. Örneğin, birisini aradığınızda ve bu sesli emojilerden birisini seçtiğinizde, Google Telefon uygulaması bu seçtiğiniz sesi karşı tarafa birkaç saniye duyuracak. Bu, iletişimi daha eğlenceli ve kişisel hale getirebilir.

Bu yeni özellikler ortaya çıkarken geçtiğimiz günlerde Pixel telefonlara ve yapay zekaya yapılan geliştirmeler ve Google’ın I/O etkinliğini. yaklaşmış olması bu özelliğin I/O etkinliğinden sonra çıkabileceğini gösterebilir. Dolayısıyla, bu yeni özelliklerin Google’ın I/O etkinliği sırasında veya sonrasında resmi olarak duyurulması bekleniyor.

Google, Google Telefon uygulamasına Sesli Emoji özelliğini ekledi.

Şu anda Telefon uygulamasının beta sürümünü kullanan bir kullanıcı iseniz bu özelliği denemek için uygulamanın ana sayfasına gidip ayarlar kısmından sesli emoji seçeneğini açmanız yeterli oluyor. Sonrasında herhangi bir kişiyi arayıp emojilere tıklamanız yeterli olacaktır. Ayrıca belirtmek lazım ki bunun bir benzer özelliği Apple’ın iMessage mesajlaşma uygulamasında da bulunuyor. Seçim yaptığınızda efektler ile mesajınızı gönderebiliyorsunuz.

Peki ya siz Google’ın Telefon uygulamasının bu özelliğini nasıl buldunuz? Görüşleriniz bizim çok değerli, lütfen görüşlerinizi aşağıdaki yorumlar kısmında belirtmeyi unutmayın.


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz