Huawei sinyali verdi: Yeni özellikler getirecek HarmonyOS 4.0 sürümünün çıkış tarihi belli oldu!

0

Geçtiğimiz yıllarda teknoloji devi Huawei’ye ABD tarafından yaptırım uygulanmaya başlandı. Bunun üzerine marka, önemli bir pazarı kaybetti ve yüksek seviyede düşüşler yaşadı. Ülkede ticari faaliyetlerde bulunamadığı için tedarik sorunları da çekti.

Bu durumda Huawei, ABD’den umudunu tamamen kaybetti. Şirket, dış tedarik sorunlarını çözmek için üretim tesisleri kurmaya başladı. Kendi kendine yetmeye çalışan marka, ABD merkezli Google şirketine ait olan Android işletim sistemine de veda etmesinin ardından kendi yazılımını geliştirmeye karar verdi.

HarmonyOS 4.0 tanıtım tarihi ne zaman?

Kendi yazılımını geliştirmek için çaba sarf eden Huawei, 2021 yılında HarmonyOS adını verdiği işletim sistemini resmen tanıttı. O günden bu yana bu yazılımı sürekli olarak yeni özellikler ile donatmaya çalışan marka, yakında ise beta sürecinde olan HarmonyOS 4.0 sürümünü tanıtmaya hazırlanıyor. Bugün yaşanan gelişmelerin ardından HarmonyOS 4.0 işletim sisteminin tanıtım tarihi belli oldu.

HarmonyOS 4.0 tanıtım tarihi ne zaman?

HarmonyOS 4.0 sürümü ile birlikte pek çok yenilik ile karşılaşacağız. Örneğin Huawei otomobiller için ses iyileştirmeleri yapılacak. Bununla beraber yeni işletim sistemi, birden fazla kişi, cihaz, ekran ve ses bölgesi arasında ses sinyallerini dağıtmayı mümkün kılacak. Bu, kişilerin kendi müziklerini dinleyebilecekleri ve telefon görüşmeleri yapabilecekleri anlamına geliyor.

Bununla beraber yeni yazılım sürümü ile birlikte, alışageldik şekilde arayüz tarafında da bir takım değişikler olacak. Daha kullanıcı dostu bir arayüz bizleri karşılayacak. Ayrıca özelleştirebilirliği daha da artıracak.

İlginizi Çekebilir – Vivo Y36 4G Türkiye topraklarında: İşte özellikleri ve satış fiyatı!

Huawei, bugün sosyal medya hesabı üzerinden “Ağustos’ta neler olacak?” başlıklı bir kod görseli paylaştı. Bu kod görseli, HarmonyOS 4.0 sürümünün 4 Ağustos tarihinde tanıtılacağını işaret ediyor. Bu tarih ise Huawei’nin her sene yaptığı geliştirici konferasına denk geliyor.

HarmonyOS 4.0 tanıtım tarihi ne zaman?

Şu anda Çin’deki Huawei P60, Mate 50 ve Mate 40 serisi akıllı telefonlarda kullanılabilen HarmonyOS 4.0 sürümü ile ilgili ilk yorumlar oldukça olumlu. Beta kullanıcılarının aktardıklarına göre yeni işletim sistemi, oldukça akıcı şekilde çalışıyor. Arayüzde de gözle görülebilir farklar olduğu belirtiliyor.

Peki sizler bu konu hakkında neler düşünüyorsunuz? HarmonyOS 4.0 sürümünden beklentileriniz neler? Görüşlerinizi aşağıdaki Yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz