Nokia’nın yerini alacak HMD’den 11 telefon birden geliyor!

0

Nokia markalı akıllı telefonların üst şirketi olan HMD Global, kendi markasıyla ilk modellerini görücüye çıkarmaya hazırlanıyor. Şirketin, HMD markası altında toplam 11 yeni telefon üzerinde çalıştığını gösteren belgeler sızdırıldı. Bu cihazların 9’u ise IMEI veritabanında görüldü.

HMD Global’in akıllı telefon modelleri IMEI veritabanında

GSMChina’da yer alan bilgilere göre HMD Global, ilk akıllı telefonları için kolları sıvamış durumda. IMEI veritabanında 9 yeni HMD markalı telefonun model numaraları bulundu. Bu, daha önce ortaya çıkan ilk cihazların da varlığını doğruluyor.

hmd akıllı telefon

Karar kapsamında geçtiğimiz gün sosyal medya hesapları değiştirilmişti. Şimdi ise Nokia’nın akıllı telefon sitesinin doğrudan HMD’ye yönlendirildiği görülüyor. HMD markalı ilk ürünlerin Barcelona’da düzenlenecek MWC 2024‘te görücüye çıkması bekleniyor.

İlginizi Çekebilir – POCO X6’nın uygun fiyatlı versiyonu geliyor! İşte özellikleri

9 yeni HMD modeli ve bunlara karşılık gelen IMEI kodları “15” ve “16” rakamlarından oluşuyor. Bu da şirketin iki seri üzerinde çalıştığını gösteriyor.

HMD Global’in ilk lansman kapsamında iki seri ve toplamda altı yeni telefon tanıtacağı iddia edilmişti. Modellerin ise şu şekilde adlandırılması bekleniyor:

  • Pulse
  • Pulse Pro
  • Legend
  • Legend Plus
  • Legend Pro

Bu noktada tam teknik özellikler bilinmemekle birlikte, model numaraları HMD’nin aktif olarak çalıştığını gözler önüne serdi.

7 yılı aşkın bir sürenin ardından HMD Global, Nokia ortaklığının artık faydalı olmadığına karar verdi. Şirket yaptığı açıklamada, mobil pazarda kendi kimliğini oluşturmak istediğini söyledi.

Siz bu konuyla ilgili ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı lütfen unutmayın.


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz