Nokia sil baştan mı yapacak? Yeni marka geliyor!

0

Nokia’nın 2016 bu yana sahibi olan HMD Global, yeni bir marka üzerinde çalıştığını duyurdu. HMD model akıllı telefonlar, Nokia markasıyla birlikte geliştirilecek ve raflardaki yerini alacak. Duyuruyla ilgili ayrıntılar HMD Global’in CEO’su Jean-Francois Baril tarafından yapıldı.

HMD markası, Nokia ile birlikte raflarda olacak

HMD Global, 2016 yılında Nokia markasının haklarını satın aldı. Yaklaşık 7 yıldır Avrupa ve Asya pazarında satış yapan üretici, son zamanlarda 100-200 dolarlık giriş seviyesi modellerine odaklanmış durumda. Buna karşılık HMD Global, yeni bir akıllı telefon markası üzerinde çalışıyor.

HMD markasının stratejisi ve ortaklıklarına ilişkin ayrıntılar henüz belirsiz. Ancak Nokia’nın “yüksek kaliteli ve uygun fiyatlı mobil cihazlar” sunma stratejini izleyeceği bildirildi. Şirket ayrıca sürdürülebilirlik ve tamir edilebilirlik konusundaki kararlılığının da altını çizdi.

İlginizi Çekebilir – Efsane Nokia modelleri 5G ve Android ile geri döndü!

Öte yandan HMD Global ve Nokia arasındaki lisans anlaşması 2026 yılında sona erecek. Şirketin, 2026 öncesinde kendi markasını ön plana çıkarmak istemesi ve Nokia’yı geri plana alması muhtemel görünüyor. Ancak üç yıl sonra lisans anlaşmasının yenilenebileceğini de göz ardı etmemek lazım.

Ayrıca HMD markası için sızdırılan bir görüntü, markanın logosunu da ortaya koydu. HMD Global ismi yerine HMD’yi tercih edecek üretici, logosunda da bu adlandırmayı yansıtacak gibi görünüyor. Bir süre önce değişen Nokia logosu da benzer bir stratejiyi izlemişti.

Temsili

Peki sizin bu konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Lütfen düşüncelerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşınız.


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz