Nokia’ya elveda! HMD’den altı telefon birden geliyor

0

Nokia’nın üst şirketi olan HMD Global, bir süredir kendi markasıyla akıllı telefon çıkarmaya hazırlanıyor. Çin’de ortaya çıkan yeni bilgiler ise şirketin her bütçeye hitap eden modeller çıkaracağını gösterdi. Buna göre HMD, altı farklı telefon ile pazara yeni bir soluk getirecek.

HMD Global’in yeni telefon serisi ortaya çıktı

HMD Global, kendi markasıyla piyasaya süreceği ilk seriyi sessiz sedasız şekilde paylaştı. Bu, HMD Global’in Nokia markalı cihazlar üretimini bırakması açısından önemli bir adımı işaret ediyor.

HMD’nin web sitesinde yeni modellere ilişkin reklam afişleri kısa bir süre sergilendi, ancak bu görseller hızlıca kaldırıldı. Sızdırılan görsellere göre ise HMD’den altı telefon göreceğiz.

İlginizi Çekebilir – Nokia sonunda Android 14’e geçiyor! İşte ilk model

Bunlardan ilk TA-1585 modeli olacak. Cihazın amiral gemisi “Legend Pro” modeli olacağı ve Nokia’dan farklı bir tasarımı benimseyeceği söyleniyor. Sağ tarafta yer alacak kamera modülünün, 108 Megapiksel ana kamerayla donatılacağı bildirildi. TA-1585’in ayrıca 1080×2400 çözünürlüklü bir ekrana yer vereceği iddia edildibildiriliyor.

HMD Global, ilk lansman kapsamında iki seri ve toplamda altı yeni telefon tanıtacak. Modellerin ise şu şekilde adlandırılması bekleniyor:

  • Pulse
  • Pulse Pro
  • Legend
  • Legend Plus
  • Legend Pro

Legend modellerinin orta sınıfı hedefleyen Nokia X serisinin yerini alması bekleniyor. Pulse modelleri ise giriş seviyesi Nokia C ve G serilerinin yerini dolduracak.

HMD Global kendi markasının ilk serisini tanıtmaya oldukça yakın gibi görünüyor. Marka dönüşümü, şirketin artık Nokia’ya bağlı kalmama stratejisini temsil ediyor.

Peki siz bu konu hakkında neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi aşağıdaki Yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz