Nokia’nın yerini alacak HMD telefonlar için tarih verildi!

0

Nokia markalı akıllı telefonların lisans sahibi olan HMD Global, bu yılki Mobil Dünya Kongresi’nde (MWC) ilk akıllı telefon modellerini tanıtacağını dile getirdi. Bu etkinlik aynı zamanda Nokia Mobile’ın da sonuna işaret ediyor.

HMD, ilk telefonlarını MWC 2024’te tanıtacak

HMD Global, resmi medya davetiyesinde etkinliğin 25 Şubat’ta yapılacağını açıkladı. Barcelona’da gerçekleşecek MWC 2024 kapsamında şirketin ilk telefonlarını görme fırsatı elde edeceğiz.

HMD MWC

Davetiye, HMD Global’den “yeni bir şeyin geldiğini” ima ediyor ve şirketin “büyüleyici yeni geleceğine” ışık tutmayı vadediyor. Bu da HMD’nin uzun süredir konuşulan kendi akıllı telefon serisinin örtüsünü kaldırmaya hazırlandığını gösteriyor.

İlginizi Çekebilir – Xiaomi 14 Ultra için geri sayım başladı

Geçtiğimiz birkaç ay boyunca ortaya çıkan söylentiler HMD Global’in Pulse, Legend, Pulse+, Legend Plus, Pulse Pro ve Legend Pro kod adlı en az altı yeni telefon üzerinde çalıştığını gösterdi. Ayrıca yakın zamanda IMEI veritabanında bilinmeyen özelliklere sahip dokuz HMD telefonu da tespit edildi.

Daha önce sızdırılan tanıtım görüntüleri ise farklı renk seçeneklerine sahip bir modeli ortaya çıkardı. Bu telefonun OIS desteğine sahip 108 Megapiksel ana kameraya yer vereceği bildirildi.

HMD Global, MWC etkinliğine sadece bir hafta kala çalışmalarını hızlandırmış gibi görünüyor. Nokia markasını yıllarca yönettikten sonra, telefon pazarına resmen girmeye hazırlanıyor.

7 yılı aşkın bir sürenin ardından HMD Global, Nokia ortaklığının artık faydalı olmadığına karar verdi. Şirket yaptığı açıklamada, mobil pazarda kendi kimliğini oluşturmak istediğini söyledi.


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz