Honor, kendi çip şirketini kurdu! Akıllı telefonlar ucuzlar mı?

0

Honor, çip tasarımı üzerinde çalışacak yeni bir alt marka kurduğunu açıkladı. Yarı iletken endüstrisinde önemli bir adım atan Çinli üretici, Shanghai Honor Intelligent Technology Development Co markasını resmen duyurdu. Bu hareket, özellikle Oppo’nun çip endüstrisini kapatmasıyla dikkat çekiyor.

Honor Intelligent Technology Development resmileşti

Shanghai Honor Intelligent Technology Development Co; çip tasarımı, satışı, ilgili hizmetler ve yapay zeka uygulamalarının geliştirilmesine odaklanacak. Başlıca şirket içi çipler üzerinde çalışacak kuruluş, 100 milyon yuan (14 milyon dolar) sermayeye sahip.

Honor Terminal’in altında faaliyet gösterecek çip markası, Honor’un Çin’deki beş araştırma merkezinden biri olarak görev alacak. Bu araştırma merkezlerinin çekirdek, yazılım, grafik algoritmaları, iletişim ve fotoğrafçılığa yatırım yapması bekleniyor.

İlginizi Çekebilir – Bütçe dostu Redmi 12’nin özellikleri belli oldu!

Bir süre önce Oppo, çip tasarım ekibini dağıtma kararı vermişti. Bu hareketin küresel ekonomi ve akıllı telefon pazarındaki belirsizliklere bağlı olduğunu söyledi. Ancak Honor’un rakip bir firma olarak çip dünyasına yatırım yapması, bu alandaki spekülasyonları artırdı.

Büyük Çinli markaların kendi çip tasarımları üzerinde çalıştığını biliyoruz. Örneğin Xiaomi, çip geliştirme alanına milyonlarca dolar ayıracağına dair güvenceler verdi.

Honor CEO’su Zhao Ming, çip tasarımlarının Qualcomm ve MediaTek gibi yonga tedarikçileriyle birlikte yürütüleceğini söyledi. İlk aşamada geliştirilecek modellerin kamera ve işlemci gibi alanlarda kullanılması bekleniyor.

Peki sizler bu konu hakkında neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi aşağıdaki Yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz