Honor, Magic 6 Pro’yu uzaya gönderdi!

0

Honor, Magic 6 Pro amiral gemisini uzaya gönderdi. Test kapsamında şirket, cihazın ikinci nesil Qinghai Lake pilinin aşırı soğuk koşullarda bile çalıştığını gözler önüne serdi.

Honor, Magic 6 Pro bataryasını uzayda test etti

“Uzaya Yolculuk” olarak adlandırılan çalışmada; Magic 6 Pro bir balonla stratosfere çıkarıldı. Sıcaklığın -18 derecenin altına düştüğü yükseklikte ise cihazın çalışıp çalışmayacağı test edildi.

Akıllı telefon tam şarjla, stratosferde 3 saatten fazla süre kalmayı başardı. Bu süre içerisinde video oynatmaya devam etmesiyle merak uyandırdı. Honor ayrıca 3 saatlik testin ardından bataryanın yüzde 86 civarında olduğunu gösterdi.

İlginizi Çekebilir – Xiaomi Smart Band 8 Pro Türkiye yolunda! Fiyatı ortaya çıktı

Magic 6 Pro’da yer alan ikinci nesil Qinghai Lake batarya; soğuk havalarda performansını koruyacak şekilde tasarlandı. Honor’un geliştirdiği E1 enerji verimliliği çipi, hassas voltaj takipli güç yönetim sistemine sahip. Bu sayede enerji verimliliği yönetiminde, önceki nesillere kıyasla üç kat artış yaşandığı iddia ediliyor.

Magic 6 Pro’nun MWC 2024 kapsamında global pazara gelmesi bekleniyor. Daha önce sızan bilgilere göre Magic 6 Pro, 100W kablolu şarj desteğiyle gelecek. Ayrıca Pro versiyonunda 5.600 mAh batarya olacak.

Magic 6 Pro’da ise OV50H sensörlü 1/1.28 inç ana kamera, OV50M sensörlü 1/2.88 inç ultra geniş açılı kamera ve Samsung HP3 sensörlü 1/1.4 inç telefoto kamera ile tanıtılacak.


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz