Honor’dan dev plan! 3 yılda Samsung’u…

0

Honor geçtiğimiz yıl içerisinde Avrupa telefon pazarında önemli bir büyüme gösterdi. Barselona’da düzenlenen Mobil Dünya Kongresi (MWC) 2024 kapsamında ise iddialı hedefler belirlediğini açıkladı. Buna göre şirket üç yıl içerisinde Avrupa pazarında lider olmak istiyor.

Honor, telefon satışlarını üç yılda katlamak istiyor

Honor CEO’su George Zhao, şirketin 2023 yılında Avrupa Birliği’ndeki akıllı telefon satışlarında bir önceki yıla kıyasla yüzde 200’ün üzerinde büyüme kaydettiğini açıkladı. Bu, Honor’un eski ana şirketi Huawei’den ayrıldıktan sonra önemli pazarlarda toparlandığını gösteriyor.

İleriye dönük olarak Honor, 2024 yılında Avrupa pazarında iki katlık bir büyüme öngörüyor. Zhao, şirketin MagicOS arayüzüyle desteklenen yapay zeka teknolojilerini kullanarak küresel olarak daha fazla genişleyeceğini söyledi.

İlginizi Çekebilir – Bir teknoloji devi daha oyuncu telefonu üreteceğini açıkladı!

Honor, Çin dışındaki toplam telefon satışlarındaki payını, önümüzdeki üç yıl içinde yüzde 50’nin üzerine çıkarmayı hedefliyor. Bunu başarmak için markanın Türkiye gibi ülkelere uygun fiyatlı cihaz satmak istediği belirtildi.

CEO Zhao ayrıca Honor’un premium segmentte Apple ve Samsung ile rekabet etme hedefini de yineledi. Şirketin Magic serisinin, diğer üst düzey markalarla boy ölçüşebilecek fiyatlara sahip olduğunu bildirdi.

2023’teki sonuçlar ve 2024 için yeni hedefler, Honor’un Huawei’den ayrıldıktan sonra toparlandığını gösteriyor. Bakalım önümüzdeki yıllarda neler başaracak, zamanla göreceğiz.

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Yanıtlarınızı aşağıdaki yorumlar kısmından bizimle kolayca paylaşabilirsiniz.


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz