ABD’nin başına bela olacak: Huawei, 5G ve dahasıyla geri dönüyor!

0

Kirin 9000S yonga setiyle yeniden 5G teknolojili akıllı telefon yarışına dahil olan Huawei, Mate 60 serisiyle büyük düşünüyor. Önemli kaynaklardan gelen bilgilere göre, Çinli üretici eski günlerine geri dönmek için planlarını yaptı. Türkiye dahil olmak üzere dünyanın dört bir yanında akıllı telefon satışlarını hızlandıracak.

“Yeni 5G telefonunuz Huawei olsun” kampanyası

Huawei, kilit teknolojilere erişimini kısıtlayan ABD yaptırımlarıyla yıllarca mücadele ettikten sonra, küresel akıllı telefon pazarına büyük bir dönüş planlıyor olabilir. Twitter’dan yapılan paylaşımlara göre şirket, uluslararası pazarlara yeniden girmek için plan başlattı.

Huawei’nin Kirin 9000S yonga setini Mate 60 serisinde tanıtması, kısıtlamalara rağmen hala üst düzey cihazlar üretebileceğini gösteriyor. Huawei telefonları Türkiye ve bazı Avrupa ülkelerinde satılıyor olsa da, 5G teknolojisi olmadığı için üst düzey pazarlara oynayamadı.

İlginizi Çekebilir – 5G ve 16GB RAM’li Mate X5 tanıtıldı!

Sızıntıyla ilgili en önemli detaylardan biri ise, eğer başarılı olursa, Huawei’nin geri dönüşü Samsung ve Apple rekabetini sarsabilir. Yaptırımlardan önce, dünya çapında en büyük ikinci telefon markası haline gelmiş ve Samsung’u geçme potansiyeli göstermişti.

Ancak Huawei’nin eski günlere kıyasla önemli bir eksiği bulunuyor. Google’dan yazılım lisansı alamayan Çinli üretici, Android ve Google hizmetlerini kullanamıyor. HarmonyOS 4.0 ile büyük başarı elde etmiş olsa da, Çin dışında ne kadar rağbet göreceği belirsiz.

Huawei’nin 2023 yılı sevkiyatlarının 38 milyona ulaşması bekleniyor. 2024 yılındaki ulaşması beklenen nokta ise 60 milyon seviyelerinde.

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın.


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz