Huawei, ABD’yi tanımıyor: İşte Apple’ı yerle bir edecek yeni plan!

0

ABD yaptırımlarına rağmen 5G destekli Mate 60 serisini piyasaya süren Huawei, akıllı telefon konusunda büyük hedeflere sahip. Şirketin önümüzdeki yıla kadar satışlarını iki kat artırmak istediği belirtildi.

Huawei, 2024’te akıllı telefon satışlarını iki kat artırmak istiyor

Huawei, 2024 yılında 60-70 milyon adetlik akıllı telefon sevkiyatını hedefliyor. Bu iddialı hedef ise şirketin satışlarını altüst eden ABD kısıtlamalarına rağmen geldi.

Huawei akıllı telefon

Daha önce ABD, şirketin Çin hükümetiyle olan bağları nedeniyle ulusal güvenlik endişeleri yaşadığını ileri sürdü. Buna karşılık olarak ise Huawei’nin Amerikan şirketleri tarafından üretilen teknolojilere erişimesini yasakladı. Android’den Qualcomm işlemcilerine kadar birçok ürünü kendi başına üretmek zorunda kaldı.

İlginizi Çekebilir – Huawei’den Nova 11 SE sürprizi geliyor!

Huawei’nin faaliyetlerini takip eden kaynaklar, şirketin 2024 hedefini tutturmak amacıyla 2023’te kamera, işlemci ve devre kartları gibi temel bileşenleri stokladığını iddia etti. Huawei’nin ayrıca ABD yaptırımlarından daha fazla etkilenmemek için Qualcomm’dan daha fazla 4G yonga seti talep etti.

Çinli üretici yıllık 60-70 milyon satışı yakalayabilirse akıllı telefon pazarında büyük bir geri dönüş yaşamış olacak. Şirket, 2019’da ABD’de kara listeye almasından önce dünyanın en büyük ikinci akıllı telefon üreticisiydi. Geçen yıl ise sevkiyatlar 30 milyona kadar düştü.

Ancak bazı analistler ABD’nin yeni yaptırımlar uygulayabileceğini söyledi. Biden yönetimi, Huawei’nin 4nm işlemcileri tedarik etmesini engelleyerek daha fazla baskı uygulayabilir.

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın!


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz