Huawei’den Apple Vision Pro’ya uygun fiyatlı rakip geliyor!

0

Apple, geçtiğimiz Haziran ayında duyurduğu Vision Pro gözlüklerini, önümüzdeki yıl müşterilere sunmayı amaçlıyor. Her ne kadar dikkat çekici bir AR/VR cihazı olsa da, 3500 dolarlık etiketi merak uyandırdı. Bu kapsamda Huawei, Apple Vision Pro rakibi bir artırılmış gerçeklik gözlüğü geliştiriyor olabilir.

Huawei artırılmış gerçeklik gözlüğü en iyisi mi olacak?

Çin’den gelen yeni bilgiler, Huawei’nin AR ve VR deneyimini birleştiren karma gerçeklik gözlüğü üzerinde çalıştığını ortaya koydu. Sürükleyici bir deneyime sahip olması için “amiral gemisi sınıfı yonga setine” sahip olacağı iddia edildi. Bu konuda Qualcomm Snapdragon zirvede olsa da, Huawei’nin yasaklardan dolayı Qualcomm ile çalışamadığını biliyoruz.

Cihazın ayrıca uzun süreli kullanımlarda aşırı ısınmayı önlemek için özel bir soğutma mekanizmasına sahip olacağı söyleniyor. İddiaya göre artırılmış gerçeklik cihazında termal yönetim önemli bir odak noktası olacak.

İlginizi Çekebilir – 1,5K ekran ve 120W şarj! iQOO Neo 9 Pro için geri sayım!

Teknik özellikler açısından belirli modellerden bahsedilmiyor. Ancak Vision Pro gibi, Huawei’nin de herhangi bir güç kaynağına bağlı olmadan uzun süreli kullanım sunması bekleniyor. Bu da gözlükteki bataryalara önemli bir yatırım yapılacağı anlamına geliyor.

Huawei’nin eski markası Honor da bir süredir karma gerçeklik gözlüğü üzerinde çalışıyor. Bu da Çinli markaların VR/AR alanına girme konusunda istekli olduğunu gösteriyor.

Huawei’nin karma gerçeklik gözlüğü hakkında detaylar belirsiz. Ancak Apple’ın 3500 dolarlık Vision Pro’suna daha ucuz fiyatla rakip olmayı başarırsa, VR/AR pazarında büyük ses getirebilir. Meta’nın Quest 3 gözlüklerinin 500 dolardan başladığını da hatırlatalım.


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz