Dynamic Island esintisi: Huawei Mate 60 tasarımı sızdı!

0

Akıllı telefon pazarıda eski günlerine dönmek isteyen Huawei, amiral gemisi Mate 60 serisi üzerindeki çalışmalarını hızlandırdı. Çin’den gelen yeni bilgiler, Mate 60 serisinin iPhone 14 Pro’daki Dynamic Island benzeri bir tasarıma sahip olacağını gösterdi. Yeni tasarıma ek olarak, Mate 60’ın Snapdragon yerine Huawei’nin kendi işlemcisinden güç alacağı bildirildi.

Mate 60, Spiral Island ve Huawei işlemcisiyle geliyor

Huawei tarafından “Spiral Island” olarak adlandırılan yeni tasarım, Mate 60 serisinin ön kamera modülünde yer alması bekleniyor. İlk sızıntılar sonrasında bazı eleştiriler gelmiş olsa da, bu tasarım Huawei için yeni sayılmaz. 2018’de duyurulan Honor V20’nin arka kamera kurulumu Spiral Island’a oldukça benziyordu.

Spiral Island tasarımının neler sunacağı şimdilik bilinmiyor. Ancak iPhone 14 Pro ve Pro Max’te yer alan Dynamic Island’ın, uygulama ve bildirimler ile “dinamik” olarak etkileşime girdiğini söylemek mümkün. Mate 60’ın ise adada 3D ToF sensörüne ve benzer bir kullanım tarzına sahip olacağı düşünülüyor.

Huawei Watch 4 ve 4 Pro Türkiye’de!

Mate 60 serisinin bir diğer önemli yönü ise Huawei tarafından geliştirilecek yonga setinden güç alması olacak. Bir süredir Snapdragon 8 Gen 2’ye yer vereceği düşünülen model için strateji değişmiş gibi görünüyor. Son sızıntılara göre Huawei, kendi işlemcisine yönelmiş durumda.

Çinli üretici henüz Mate 60 serisi ile ilgili olarak çıkış tarihi gibi detayları paylaşmadı. Ancak çok sayıda sızıntı, akıllı telefonun geliştirme aşamasında olduğunu ve 2023’te piyasaya sürülebileceğini gösteriyor.

Bildiğiniz üzere Huawei, ABD’nin baskısı sonucunda kendi HarmonyOS işletim sistemini geliştirmek zorunda kaldı ve HarmonyOS işletim sistemine geçti.

Peki siz bu haber hakkında neler düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi yorumlar kısmında bizlerle paylaşmayı unutmayın.


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz