5G destekli Huawei Nova 12’nin tasarımı belli oldu!

0

ABD yaptırımlarının gölgesinde çalışmalarını sürdüren Huawei cephesinde orta segment Nova serisi için çalışmalar sürüyor. Son ortaya çıkan bilgiler Çinli üreticinin çok yakında Nova 12 serisini vitrine çıkaracağı yönünde. Son ortaya çıkan raporlar standart modelin tasarımını gözler önüne seriyor. İşte Huawei Nova 12 tasarımı!

Huawei Nova 12 nasıl görünecek?

Huawei Nova 12 modelinin sızdırılan render görsellerine baktığımızda arka panelinde üç kamera bulunacağını ve bunlardan birini LED halka ışığın çerçeveleceğini görüyoruz. Aynı zamanda henüz tam belli olmasa da önde delikli bir tasarımın bizleri karşılamasını bekliyoruz.

Huawei Nova 12 nasıl görünecek?

Huawei’nin 2019’da ABD tarafından kara listeye alınmasının ardından 5G teknolojilerini kullanması büyük ölçüde yasaklandı. Şirket bu yüzden uzun bir süre amiral gemisi modellerinde 4G bağlantısına yer verdi. Ancak bu geçen haftalarda değişmeye başladı, zira şirketin en yeni akıllı telefonları Mate 60 ailesinde 5G desteği karşımıza çıktı.

Huawei‘nin yaklaşan Nova 12 serisinde de 5G bağlantısına yer vereceği söyleniyor. Ancak burada kritik bir detayın olduğunu belirtelim. Zira söylentiler gerçeği yansıtıyorsa akıllı telefonlar Çin’de 5G’li Avrupa’da ise 4G’li versiyonlarıyla satışa çıkacak.

Akıllı telefonların kilit teknik özellikleri geçtiğimiz haftalarda ortaya çıktı. Buna göre standart modelde 120 Hz yenileme hızına sahip ikinci nesil kavisli bir Kunlun cam mevcut olacak. Dört yıllık bir geliştirme süreci sonucunda ortaya çıkan cam, 24 saatlik kristal büyütme ve 1600 derecede sıcaklıkta gerçekleşen bir eritme de dahil olmak üzere 108 farklı prosedürden geçerek standart camlara göre fazlasıyla dayanıklı bir yapıya bürünüyor.

Telefonda yer alacak işlemcinin Kirin 830 olması bekleniyor. Arkada 50 Megapiksel ana, 8 Megapiksel telefoto ve 12 Megapiksel geniş açılı makro lensten üçlü kamera kurulumu yer alırken, önde 60 Megapiksellik bir selfie kamerası karşımıza çıkıyor. Öte yandan 88W hızlarında şarj olan 4.800 mAh’lik bir pilden beslenecek.


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz