Huawei P70 için tarih verildi!

0

Sektördeki pazar payını artırmak için çalışmalarını sürdüren Huawei‘de P70 modeli ile ilgili yeni gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Kısa bir süre önce kilit özellikleri ortaya çıkan akıllı telefonun şimdi de tanıtım tarihi belli oldu. İşte Huawei P70 tanıtım tarihi!

Huawei P70 tanıtım tarihi

Çinli mikroblog sitesi Weibo’dan paylaşılan bilgilere göre yaklaşan Huawei P70 mart ayının sonunda veya en geç nisan başında kullanıcıların beğenisine sunulacak. İlk olarak Çin’de satışa çıkacak akıllı telefonun globale ne zaman geleceğiyle şimdilik belirsiz.

Huawei P70 tanıtım tarihi

Sektörde sızıntılarıyla bilinen Digital Chat Station, P70 modelinin tasarım detaylarını gözler önüne serdi. Buna göre telefonda selefine benzer bir kamera kurulumu mevcut olacak. Burada sadece sensörlerin yerlerinde ufak bir değişiklik olacak ve daha simetrik bir görünüm elde edilecek.

Huawei P70 ilgili bugüne dek ortaya çıkan raporların ortak noktası kamera tarafında önemli değişikliklerin olacağı yönünde. Görüşünüşe göre Çinli marka akıllı telefonda daha önce hiç kullanılmamış bir 1G6P lens ve 1 inç kameraya yer verecek. Bu sensörün ismi henüz açıklanmasa da geçmiş sızıntılara bakarak Sony IMX989 ve OmniVision OV50H gibi lenslerden biri üzerine yoğunlaşıldığını söyleyebiliriz.

Yaptırımların getirdiği en büyük zorluklardan birisi olan 5G sorunu da yavaş yavaş aşılmaya başlandı. Zira geçtiğimiz aylarda tanıtılan şirketin en yeni akıllı telefonları Mate 60 ailesinde 5G desteği karşımıza çıktı. Herhangi bir aksilik çıkmaması durumunda P70 ailesinde de bu teknolojinin kullanılması bekleniyor.


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz