Nihayet: Instagram, tabletler için daha kullanışlı bir arayüze kavuştu!

0

Instagram, en fazla kullanıcıya sahip sosyal medya platformları arasında yer alıyor. Tabii her ne kadar popüler olsa da uygulamanın tablet versiyonu için ayrı bir arayüzü olmaması kullanıcı deneyimini oldukça kötü etkiliyor. Ancak kısa süre önce Meta, bu duruma el attı.

Instagram arayüzü tablet için daha kullanışlı hale getirildi!

Instagram’ın tablet ve akıllı telefondaki arayüzü arasında bir fark yoktu. Örneğin ekran büyüdüğü için alttaki gezinme menüsünün boyutu da genişliyordu. Tabii şirket uygulamanın tablet versiyonuna yeteri kadar önem göstermediği için arayüz gittikçe kullanışsız hale gelmeye başladı. Instagram’ın geliştiricisi Meta, nihayet harekete geçti.

Son günlerde Instagram ‘ın tablet ve katlanabilir telefon versiyonları için yayımlanan güncellemeler ile birlikte arayüzde bir takım değişiklikler oldu. Öyle ki alttaki gezinme menüsü, sol tarafa dikey menü şeklinde yerleştirildi.

Mesajlar ve Bildirimler butonu da bu dikey menüye konuldu. Öte taraftan paylaşımların kapladığı alan ise ekran genişliğine göre otomatik olarak büyüdü. Böylelikle büyük ekrandan daha fazla yararlanılmaya çalışıldı.

İlginizi Çekebilir – Orta sınıfa AMOLED dopingi: Vivo V29e tanıtıldı! İşte fiyatı

Instagram’ın tablet ve katlanabilir telefon versiyonundaki arayüz için yapılan değişiklikler şimdilik bu kadar. Fakat Meta’nın güncellemelere devam etmesi bekleniyor. Zira kullanıcılar tarafından bildirilenlere göre halen uyumsuz olan bazı noktalar yok değil.

Tüm bunların yanı sıra Instagram’daki reels videolarının süreleri de artıyor. Mobil uygulama geliştiricisi ve tipster Alessandro Paluzzi tarafından aktarılan bilgilere göre bu süre 10 dakikaya yükselecek.

Instagram arayüzü tablet için daha kullanışlı hale getirildi!

Peki sizler bu konu hakkında neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi aşağıdaki Yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz