iPad Pro rakibi mi? Xiaomi Pad 7 Pro lansman öncesi ortaya çıktı!

0

Tablet pazarındaki payını artırmak için çalışmalarını sürdüren Xiaomi cephesinde bir süredir gündemden düşmeyen Pad 7 ailesi için geri sayım resmen başladı. Tabletlerle ilgili bugüne dek çok sayıda sızıntı ortaya çıkarken, performans ve tasarım gibi konularda da çok fazla bilinmeyen kalmadı. Son olarak serinin üst düzey özelliklere sahip Xiaomi Pad 7 Pro ile ilgili yeni teknik detaylar ortaya çıktı.

Xiaomi Pad 7 Pro şarj hızı belli oldu

Yaklaşan Xiaomi Pad 7 Pro, 24018RPACC model numarasıyla 3C veri tabanında göründü. Liste tabletin 120W hızlarında şarj olacağını gözler önüne sererken, diğer teknik detaylara ise değinmedi.

Xiaomi Pad 7 Pro şarj hızı belli oldu

Geçmiş sızıntılara bakacak olursak tablette 10,000 mAh’lik bir batarya kullanılacak. Hatırlanacağı üzere geçen yıl satışa çıkan selefinde 67W hızlarında şarj olabilen 8.600 mAh’lik bir batarya karşımıza çıktı. Bu da özellikle pil performansı açısından önemli bir yükseltmeye işaret ediyor.

Geçmiş sızıntılara göre tablet selefiyle aynı bir LCD ekrana sahip olacak. Dahası, 144 Hz yenileme hızını kullanıcılara sunacak. Cihazda geçen aylarda piyasaya sürülen Xiaomi 14 serisine benzer şekilde arka panelin sol üst köşesinde kare bir kamera modülü mevcut olacak. Pad 7 Pro’nun 3,36 GHz hızında hız aşırtmalı Snapdragon 8 Gen 2 işlemci tarafından çalıştırılacağı belirtiliyor. Hatırlamak gerekirse selefi Xiaomi Pad 6 Pro Snapdragon 8+ Gen 1 yongasından güç aldı.

Yukarıda belirtilen bilgilerin dışında Xiaomi Pad 7 Pro’nun detayları halen gizemini koruyor. Tanıtım tarihine gelecek olursak; Pad 6 serisi bu yılın nisan ayında Xiaomi 13 Ultra ile birlikte duyuruldu. Son ortaya çıkan raporlar, Xiaomi 14 Ultra’nın 2024 yılının ilk çeyreğinde piyasaya sürüleceğini gösteriyor ve bu da şirketin amiral gemisi tabletinin aynı etkinlikte vitrine çıkacağı anlamına geliyor. Bu iş için nisan ayı oldukça uygun görünüyor.


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz