Android’in bu özelliklerini görünce iPhone 15’in sıkıcı olduğunu anlayacaksınız!

0

Steve Jobs 2007 yılında iPhone’u ilk kez tanıttığında, teknoloji dünyasında gerçekten daha önce görülmeyen bir üründü. Ancak Apple’ın dudak uçuklatan yenilikleri geride kalmış gibi görünüyor. iPhone 15’in en büyük yeniliği Eylem butonu ve titanyum kaplaması olunca, Android cihazları ön plana çıkmaya başladı.

iPhone 15 serisinin en büyük “yeniliği” Eylem düğmesi

iPhone 15 serisinin satışa çıkmasıyla birlikte Apple Store’larda kuyruklar oluştu. Ancak yeni modellerin üst düzey yenilikler getirdiğini söylemek mümkün değil. Hatta iPhone 15 serisinin neredeyse iki yıl önceki iPhone 13 ile aynı göründüğünü belirtmek gerekiyor.

iphone 15 usb c kablo

Tasarımdaki en büyük değişiklik yeni renk seçenekleri oldu. Yeni seri her zamanki gibi daha hızlı bir A17 Pro çipine sahip, ancak performans artışları dudak uçuklatmıyor.

İlginizi Çekebilir – Huawei Mate 60’ın uzay fotoğraflarını NASA görse kıskanır!

Apple’ın bu ylki “öldürücü özelliği” ise Eylem düğmesi oldu. El fenerini açıp kapamak veya kamera deklanşörü gibi kullanmak dışında şimdilik çok fazla programlanabilir bir özelliğe sahip değil.

Ayrıca Apple’ın iOS 17 ile sunduğu bazı özellikler, yıllardır Android’de bulunuyor. Ana ekran widget’ları, pil optimizasyonu ayarları ve kilit ekranı özelleştirmeleri Android’de standart hale gelmiş durumda. USB-C’ye geçiş bile Apple’a AB baskısıyla yapıldı.

huawei ultimate design yeni marka

Apple inovatif ürünler çıkarmakta zorlanırken, Google ve Huawei gibi rakipleri ise daha cesur davranıyor. Örneğin Pixel Tablet, akıllı ekran olarak da kullanılabiliyor. Pixel Fold’un ekranı ise standart iPhone’la yarışır hale geldi.

Öte yandan Huawei, orta sınıfa bile uydu bağlantısı getiriyor. Ayrıca Mate 60 serisinin uzay fotoğrafçılığı yenilikleri göz kamaştırıyor. Vivo ve Realme gibi üreticilerin yenilikçi tasarımları ise pazarı karıştırmaya yetiyor.

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın!


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz