Daha amiral gemileri almadı: 100 dolarlık telefon için Android 14 müjdesi

0

100 dolardan daha ucuz akıllı telefonlarıyla tanınan itel Mobile, Unisoc ve Google ile yeni bir anlaşma yaptı. Buna göre Android 14 (Go edition) ile çalışan ilk cihazı itel P55T modelini Kasım ayında görücüye çıkaracağını açıkladı.

Google, Unisoc ve itel anlaştı: P55T, Android 14 Go Edition ile Kasım’da geliyor

itel P55T bütçe dostu güncel telefon arayan kullanıcıları hedefleyecek. Unisoc işlemciden gücünü alacak yeni model, Google ile iş birliği sayesinde Android 14 Go Edition ile kutudan çıkacak.

Unisoc Itel

Bilmeyenler için, Android’lerin Go sürümleri, sınırlı donanım kaynaklarına sahip cihazlarda verimli bir yazılım sunmayı hedefliyor. Google tarafından özel olarak geliştirilen bu sürümler, temel Google hizmetlerine ve uygulamalarına erişme hakkı tanıyor. Uygulamalar daha az depolama, bellek ve işlem gücü tüketecek şekilde tasarlanıyor.

İlginizi Çekebilir – 8GB RAM ve 8000mAh batarya: Çift tonlu OnePlus Pad Go tanıtıldı!

Bu sayede kullanıcılar fiyat/performans odaklı cihazlara kıyasla çok yönlü performans elde edebiliyor. Android 14 destekli P55T ise sağlık verileri paylaşımı için Health Connect ve mobil ödemeler için gelişmiş QR tarayıcı özelliğiyle sunulacak.

Google ve Unisoc ile ortaklık yapan itel, P55T’in güç tasarruflu işlemcisi sayesinde pil ömrü konusunda iddiali olacağını ifade etti. 64 bit desteği sayesinde Play Store’daki her uygulamayla uyumlu olacak.

itel P55T ile ilgili detaylı bilgiler henüz bilinmiyor. Cihazın Kasım ayında tanıtılacağını ve uygun fiyatlı cihaz arayanlara hitap edeceğini belirtelim.

Peki sizler bu konu hakkında neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi aşağıdaki Yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz