LG, telefon işine noktayı koydu!

0

Birkaç yıl önce akıllı telefon sektöründen çekilen LG, mobil teknoloji alanındaki patentleri üzerinden gelir sağlama yolunda önemli bir adım attı. Buna göre şirket, Çinli akıllı telefon üreticisi Oppo ile bir anlaşma gerçekleştirerek mobil patentlerini firmaya devretti. İşte detaylar…

LG, telefon patentlerini Oppo’ya sattı

LG, bir dönem modüler tasarımı ve döner ekran gibi yenilikçi özellikleriyle akıllı telefon pazarında dikkat çekmişti. Ne var ki Apple, Samsung ve Xiaomi gibi devlerin yoğun rekabeti karşısında ayakta kalmakta zorlandı. Yenilikçi hamlelerine rağmen pazarda istediği başarıyı elde edemeyen LG, 2021 yılında zarar eden mobil bölümünü kapatma kararı aldığını açıkladı.

LG, akıllı telefon pazarından çekilmiş olsa da, mobil araştırma ve geliştirme alanındaki yatırımlarının meyvelerini toplamaktan geri durmuyor. Şirket, telefon üretimi yapmasa bile sahip olduğu zengin patent portföyü sayesinde gelir elde etmeye devam ediyor.

İlginizi Çekebilir – Bütçe dostu ve 6000 mAh bataryalı vivo T3x 5G geliyor!

Şirket, teknoloji sektöründe patentlerini stratejik bir şekilde değerlendirmeye devam ediyor. İlk olarak 2022 yılında Apple ile büyük bir patent anlaşması imzalayarak dikkat çeken şirket, şimdi de Oppo ile önemli bir anlaşma yaptı. Bu yeni anlaşma, LG’nin Oppo’ya video ve ses teknolojileri üzerine 48 temel patentini satışını kapsıyor.

Peki ya siz bu konu hakkında neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi aşağıdaki Yorumlar kısmından bizimle paylaşmayı unutmayın.


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz