Microsoft, Android kullanıcıları için müjdeli haberi verdi!

0

Windows işletim sisteminde bir süredir Ubuntu desteği sunan Microsoft, açık kaynak projeler için çalışmalarını hızlandırdı. Açıklanan bilgilere göre Windows 11, Android için Windows Alt Sistemi (WSA) Android 13 sürümü için destek sunacak.

Dünya çapında yapılan araştırmalarda kullanıcıların yaklaşık yüzde 30’unun Windows 11 kullandığı tespit edildi. Kullanıcıları Windows 11 kullanımına teşvik etmek isteyen şirket, yeni özelliklerini Github üzerinden paylaştı.

Microsoft, Windows 11 için Android 13 desteği sunacak

Geçtiğimiz yıl yayınlanan Android için Windows Alt Sistemi, Windows kullanıcıların Android uygulamalarını doğrudan kurabilmelerine imkan tanıyor. Uygulama geliştiriciler ve test mühendisleri tarafından sıkça kullanılan teknoloji, yeni özellikler ile karşımıza çıktı.

Konu hakkında açıklama yapan Microsoft, Android için Windows Alt Sistemi’nde yapılan iyileştirmeler sayesinde yüzde 50 hız artışı gözlemlediklerini belirtti.

Android için Windows Alt Sistemi’nde yapılan değişiklikler ise şu şekilde:

  • Otomasyon için WSA’yı kapatan yeni bir komut eklendi
  • Fare tıklaması girişindeki iyileştirmeler yapıldı
  • Pano kararlılığında iyileştirmeler yapıldı
  • Uygulama yeniden boyutlandırma iyileştirmeleri yapıldı
  • Android 13 için Intel köprü teknolojisine yükseltildi
  • Windows’ta açılan medya dosyalarına yönelik güvenilirlik geliştirmeleri tamamlandı
  • Uygulama kısayollarını destekleyen uygulamalar için atlama listesi girişleri yapıldı

Bazı kullanıcılar, 2211.40000.7.0 sürümünü yüklerken hata ile karşılaştıklarını belirtti. Android için Windows Alt Sistemi teknolojisini kullanmak için Microsoft’un web sayfasını ziyaret etmeniz ve bir Microsoft Hesabı kullanarak Android için Windows Alt Sistemi önizleme güncellemelerine kaydolmanız gerekiyor. Onay e-postasındaki linke tıkladıktan sonra başvurunuz birkaç gün içerisinde onaylanacaktır.

Bu programın amacının, WSA’nın erken sürümlerini Windows Insider yapılarından ayrı olarak denemek ve Microsoft’un PC’niz için çok az riskle geri bildirim toplamasına yardımcı olmak olduğunu belirtmekte fayda var. Programların ve işletim sistemlerinin önizleme sürümlerinde hatalar ile karşılaşabileceğini göz önünde bulundurarak işlemleri gerçekleştirmenizi öneriyoruz.


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz