Yapay zeka destekli: Motorola, rulo gibi katlanabilen telefonunu tanıttı!

0

Motorola, Lenovo Tech World 2023 etkinliğinde yeni konsept cihazlarını tanıttı. Bunların arasında ise tasarımı ve yapay zekanın sınırlarını zorlayan iddialı özellikleriyle rulo gibi katlanabilen bir cihaz öne çıktı.

Motorola, bileklik gibi takılabilen telefonu neler vadediyor?

Motorola’nın yeni konsepti, ekranıyla dikkat çekiyor. Cihaz, yuvarlanabilir bir FHD + pOLED ekrana sahip. 6,9 inç boyutundaki esnek ekran, standart bir telefon gibi düz şekilde uzanabiliyor veya bir masanın üzerine koymak için kısmen kıvrılabiliyor. Hatta akıllı bir bileklik gibi bileği de sarabiliyor.

YouTube video

Esnek donanıma ek olarak Motorola, akıllı telefon deneyimini geliştirmek için üretken yapay zeka kullanımlarını da ele aldı. Örneğin, cihazdaki bir özellik, kıyafet fotoğraflarını analiz ederek özelleştirilmiş duvar kağıtları oluşturuyor.

İlginizi Çekebilir – Lenovo’dan uygun fiyatlı tablet arayanlara iki yeni model!

Şirket ayrıca, gizlilik için cihazlarda yerel olarak çalışacak MotoAI adlı bir yapay zeka asistanı geliştiriyor. Bu asistan soruları yanıtlamayı, basit görevleri yönetmeyi ve sizin hakkınızda daha fazla şey öğrendikçe kişiselleştirmeyi amaçlıyor.

Motorola ayrıca yüksek kaliteli taramalar için kağıtların gölgeleri ve kırışıklıkları en aza indiren bir belge tarama özelliğini tanıttı. Bu destek sayesinde resmi işlerinizi dijital olarak yürütmek çok daha kolay olacak.

Fütüristik bir konsept olsa da Motorola, katlanabilen telefonu şimdilik resmi bir ürün haline getirmeyeceğini ifade etti. Ancak şirketin gelecekteki akıllı telefonlarının ve kişiselleştirilmiş yapay zeka özelliklerinin nasıl olacağını gösteriyor.


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz