Nokia resmen iptal edildi! HMD devri başlıyor

0

Nokia markalı akıllı telefonları piyasaya sürme lisansına sahip olan HMD Global, bu konuda yeni bir karara gidiyor. Şirket, kendi mobil cihazlarını ön plana çıkarmak için Nokia Mobile adını kullanmayacağını açıkladı.

Nokia Mobile markası artık HMD olacak

HMD Global, stratejik bir hamleye imza atarak Nokia yerine kendi markasını kullanacak. Kısaca “HMD” olarak adlandırılan akıllı telefon modelleri tanıtacağını duyurdu. Şirketin ayrıca tablet ve kablosuz kulaklık geliştirme planı da bulunuyor.

nokia hmd global

Bu karar kapsamında geçtiğimiz gün sosyal medya hesapları değiştirilmişti. Şimdi ise Nokia’nın akıllı telefon sitesinin doğrudan HMD’ye yönlendirildiği görülüyor. HMD markalı ilk ürünlerin Barcelona’da düzenlenecek MWC 2024‘te görücüye çıkması bekleniyor.

İlginizi Çekebilir – Yapay zekalı MediaTek Dimensity 9400 ortaya çıktı! İşte özellikleri

HMD ve Nokia arasındaki ortaklık 2016 yılında başladı. Şirket, Nokia markasını cep telefonlarında kullanma hakkını elde ederek birçok uygun fiyatlı model tanıttı.

Ancak 7 yılı aşkın bir sürenin ardından HMD Global, Nokia ortaklığının artık faydalı olmadığına karar verdi. Şirket yaptığı açıklamada, mobil pazarda kendi kimliğini oluşturmak istediğini söyledi.

HMD Global, ilk lansman kapsamında iki seri ve toplamda altı yeni telefon tanıtacak. Modellerin ise şu şekilde adlandırılması bekleniyor:

  • Pulse
  • Pulse Pro
  • Legend
  • Legend Plus
  • Legend Pro
YouTube video

Nokia’dan uzaklaşmanın bir parçası olarak, HMD Global’in Nokia ile ilgili tüm bağlantıları kesilmiş durumda. Mevcut Nokia akıllı telefonlar ve tabletler de stoklardan temizleniyor. Nokia’nın 5G teknolojileri üreten bir şirket olarak varlığını devam ettireceğini belirtelim.

Siz bu konuyla ilgili ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı lütfen unutmayın.


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz