Nothing Phone (1) için yeni güncelleme yayımlandı! Yeni özellik dikkat çekti!

0

OnePlus‘ın kurucu ortağı Carl Pei tarafından 2020 yılında kurulan Nothing, geçtiğimiz yılın Temmuz ayında ilk akıllı telefonu olan Nothing Phone (1)’i tanıttı. Şimdilerde ise yeni modelini tanıtmaya hazırlanan marka, aynı zamanda bir önceki telefonuna güncelleme desteği sunmaya da devam ediyor. Bu kapsamda, kısa süre önce Nothing OS 1.5.5 güncellemesi yayımlandı. Peki yeni sürüm neler getiriyor?

Nothing Phone (1) için Nothing OS 1.5.5 güncellemesi yayımlandı!

Nothing Phone (1) modeli için yayımlanan Nothing OS 1.5.5 güncellemesi, 114 MB dosya boyutunda. Yeni sürüm birkaç yenilik getiriyorken, önemli hataları da çözüme kavuşturuyor.

Nothing Phone (1) için Nothing OS 1.5.5 güncellemesi yayımlandı!

Güncelleme notlarına baktığımızda RAM genişletme adında yeni bir özellik geldiğini görüyoruz. Bu özellik, arka planda daha fazla uygulama çalıştırmaya imkan sunuyor. Öte yandan Bluetooth bağlantısı, artık daha az güç tüketiyor. Gece saatlerinde telefon bekleme modundayken daha da az.

İlginizi Çekebilir – Xiaomi, Mi 11 için Android 14 testlerine başladı: İşte güncelleme alacak modeller listesi!

Yapılan çalışmalar sonucunda karanlık ortamda yüz tanıma performansı önemli ölçüde geliştirildi. Yüz Kilidi özelliği artık düşük ışık koşullarında bile daha etkili bir şekilde çalışıyor. Güncelleme ile gelen yenilikler bunlar. Çözülen hatalara geçelim.

Nothing Phone (1) için Nothing OS 1.5.5 güncellemesi yayımlandı!

Güncelleme ile birlikte ortama göre ekran parlaklığını otomatik olarak artıran/azaltan adaptif parlaklık özelliğinin kendi kendine kapanması sorunu çözüme kavuştu. Bununla beraber fotoğraf çekmeye çalışıldığı sırada bunu engelleyen can sıkan bir hata da düzeltildi. Öte yandan bu güncelleme, yüz tanıma ve genel sistem ile ilgili bazı hataları da çözüyor.

Nothing OS 1.5.5 sürümü şu anda kademeli olarak dağıtılıyor. Bu nedenle güncellemeyi halen almamış olabilirsiniz. Bunun için birkaç gün beklemeniz gerekiyor.

Nothing OS 1.5.5 güncelleme notları

Yenilikler:

  • RAM genişletme özelliği: Arka planda çalıştırılabilecek uygulama sayısını artırmak için RAM genişletme özelliği eklendi. Artık daha fazla uygulamayı aynı anda açık tutabilirsiniz.
  • Bluetooth güç tüketiminin azaltılması: Güncelleme ile Bluetooth bağlantısı sırasında güç tüketimi optimize edildi. Özellikle gece saatlerinde telefon bekleme modundayken Bluetooth’un güç tüketimi daha da azaltıldı.
  • Yüz tanıma performansının geliştirilmesi: Yapılan çalışmalar sonucunda karanlık ortamda yüz tanıma performansı önemli ölçüde iyileştirildi. Yüz Kilidi özelliği artık düşük ışık koşullarında daha etkili bir şekilde çalışıyor.

Çözülen Hatalar:

  • Adaptif parlaklık özelliği: Güncelleme ile adaptif parlaklık özelliğinde zaman zaman otomatik olarak kapanan sorun giderildi. Artık cihazınız, ortam ışığına daha iyi uyum sağlayarak daha doğru bir parlaklık seviyesi ayarı yapacak.
  • Fotoğraf çekme hatası: Fotoğraf çekme işlemi sırasında arada sırada yaşanan hata düzeltildi.
  • Yüz Kilidi: Güncelleme, Yüz Kilidinde yavaş tanıma, hata alınması ve tanıyamama gibi çeşitli hataları düzeltti.

Peki sizler bu konu hakkında neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi aşağıdaki Yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz