Nothing Phone (2) tanıtıldıktan bir gün sonra güncelleme aldı!

0

Carl Pei tarafından geçtiğimiz gün tanıtılan Nothing Phone (2), ilk güncellemesi ile bir dizi önemli yükseltme alıyor. Android 13 tabanlı Nothing OS 2.0 için yayınlanan güncelleme, özellikle akıllı telefonun kamera özelliklerini ve performansını iyileştirmeye odaklanıyor.

Nothing Phone (2) için kamera ve performans güncellemesi

Nothing’in yayınladığı sürüm notlarına göre, güncellemenin en önemli yükseltmesi kamera tarafında yaşandı. Kullanıcılar artık portre modunu kullanırken 2x yakınlaştırma özelliğine sahip olacak. Bu, daha ayrıntılı portre modu çekimleri yapmalarına olanak tanıyacak. Ek olarak yerel kamera uygulamasına Nothing filigranı eklendi.

Güncelleme aynı zamanda kameranın HDR performansını da geliştiriyor. Şirketin açıklamasına göre artık Phone (2) ile çekilen fotoğraflarda daha canlı ve gerçekçi renkler elde etmek mümkün olacak. HDR’deki iyileştirme sayesinde, 4x ve 10x yakınlaştırma arasındaki netlik artırıldı.

İlginizi Çekebilir – Nothing Phone (2) tanıtıldı! İşte fiyatı

Kameraya ek olarak, yeni sürümle birlikte bazı performans yükseltmeleri de uygulandı. Buna göre pil ve şarj performansı “zorlu koşullara dayanacak” şekilde optimize edildi. Ayrıca kablosuz şarj ve pil paylaşımı işlevlerinde görülen bağlantı sorunları giderildi. Güncelleme ayrıca yüz tanıma Kilidi ve parmak izi sensörü performansında iyileştirmeler sağlıyor.

Son olarak arka plandaki LED ışıklandırma, üçüncü taraf uygulamalardan gelen bildirimlere uyacak şekilde güncellendi. Yani Mesajlar, arama gibi uygulamalara ek olarak WhatsApp ve Instagram bildirimleri de bu ışıklandırmayı hareketlendirecek.

Güncellemenin, Google tarafından paylaşılan Haziran güvenlik paketini de içerdiğini belirtmek gerekiyor. Nothing Phone (2) fiyatı 599 dolar olarak belirlendi. Cihazın ilk olarak ABD ve Avrupa pazarında satışa çıktığını belirtelim.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın!


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz