Nothing Phone 2 için Nothing OS 2.0.3 güncellemesi yayınlandı! İşte yenilikler

0

Nothing, kendi akıllı telefonları için güncelleme çalışmalarını sürdürüyor. Bunun için yoğun mesai harcayan marka, geçtiğimiz haftalarda tanıttığı Nothing Phone 2 modeli için Nothing OS 2.0.3 güncellemesi yayınladı. İşte Nothing Phone 2 için gelen güncelleme ile birlikte yapılan değişiklikler…

Nothing Phone 2 için Nothing OS 2.0.3 sürümü yayında: Güncelleme notları

Nothing Phone 2 için kısa süre önce gruplar halinde dağıtılmaya başlanan Nothing OS 2.0.3 sürümünün güncelleme notlarına baktığımızda Pusula widget’ı eklendiğini görüyoruz. Ayrıca telefon cepte olduğu zaman farklı bir ekran gösterilmesi amacıyla yeni bir kullanıcı arayüzü eklendi.

Nothing Phone 2 için Nothing OS 2.0.3 güncelleme

OTG Uyumluluğunu İyileştir şeklinde bir seçenek de eklendi. Bu seçeneği aktif edebilmek veya kapatabilmek için Ayarlar uygulaması üzerinden Bağlı cihazlar > Bağlantı tercihleri sayfasına ulaşabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir – Xiaomi müjdeyi verdi: 5 yıl boyunca büyük Android güncellemesi sözü verildi!

Öte taraftan ekran kaydederken yakalama çözünürlüğü de artırılmışken, uygulama çekmecesine girdikten sonra açılan klavyenin animasyon hızı da değiştirildi. Bununla beraber NFC ve Bluetooth için bir takım iyileştirmeler yapıldığını da belirtmek gerekiyor.

Yenilikler

  • Yeni Pusula widget’ı eklendi.
  • Telefon cepte olduğu sırada farklı bir ekran gösterilmesi için yeni bir arayüz modu eklendi.
  • Glyph Progress’e Zomato desteği eklendi. Bu entegrasyonu etkinleştirmek için Ayarlar > Glif Arayüzü > Glif İlerleme Durumu yolunu takip edin. 
  • Ayarlar > Bağlı cihazlar > Bağlantı tercihleri kısmına ‘OTG Uyumluluğunu İyileştir’ seçeneği eklendi.

İyileştirmeler

  • Ekran kaydedicide yakalama çözünürlüğü yükseltildi.
  • Uygulama çekmecesine girdikten sonra açılan klavyenin animasyon hızı değiştirildi.
  • NFC teknoloji için iyileştirme
  • Bluetooth için iyileştirme
  • Ufak arayüz değişiklikleri
  • Hata düzeltmeleri.

Nothing OS 2.0.3 sürümü etap etap dağıtılmaya başlandı. Bu nedenle henüz güncelleme almamış olabilirsiniz. Bu durumda beklemekten başka yapabilecek bir şey yok.

Peki sizler bu konu hakkında neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi aşağıdaki Yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz