Kafalar karıştı: OnePlus ve Oppo aynı katlanabilir telefonu çıkaracak!

1

Daha önce birçok markanın katlanabilir akıllı telefon geliştirdiğine şahit olduk. Ancak son gelişmeye göre, OnePlus ve Oppo’nun ortaklaşa bir cihaz geliştirdiği doğrulandı. OnePlus Open ve OPPO Find N3 olarak adlandırılacak model, tasarım ve donanım olarak aynı telefonu baz alacak.

İki şirket tek telefon: OnePlus Open ve OPPO Find N3 aynı telefon olacak

OnePlus’ın kurucusu ve OPPO’nun kıdemli başkan yardımcısı Pete Lau, iki markanın kitap tarzı katlanabilir cihazı geliştirmek için birlikte çalıştığını doğruladı. Yani Open ve Find N3 şirketlerin aynı anda piyasaya süreceği aynı telefon olacak.

OnePlus Open OPPO Find N3

Katlanabilir cihazın, piyasadaki mevcut modeller arasında en yüksek piksel yoğunluklu ekrana sahip olduğu söyleniyor. Telefonun 2,268 x 2,440 çözünürlüğe sahip 7.82 inçlik iç ekrana sahip olacağı belirtildi. Dış ekranının ise 2.484 x 1.116 çözünürlükle 6,31 inç olduğu ifade edildi.

İlginizi Çekebilir – OnePlus, OxygenOS 14 ile iPhone’ların sevilen özelliğini getiriyor!

OPPO’nun önceki Find N2 katlanabilir modeline göre önemli yükseltmeler yapıldığını belirtmek gerekiyor. Lau, yeni menteşenin yüzde 37 daha küçük olacağını ve daha az bileşen kullanarak geliştirilecek. Bu sayede telefon hem daha hafif hem de daha dayanıklı olacak.

Teknik özellikler ve fiyatlandırma detayları açıklanmamış olsa da, sızıntılar 19 Ekim’de tanıtılacağını gösteriyor. Open/Find N3’ün fiyatının ise 1000 doların üzerinde, ancak Galaxy Z Fold4 ve Google Pixel Fold gibi rakip cihazların altında olması bekleniyor.

Bu cihaz Oppo’nun üçüncü, OnePlus’ın ise ilk katlanabilir modeli olacak. OnePlus ve Oppo’nun aynı şirkete (BBK Electronics) bağlı olduğunu da unutmamak lazım.


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


1 Yorum

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz