OnePlus sahiplerine müjde! Yapay zeka dönemi başlıyor

0

OnePlus, yeni ColorOS güncellemesiyle bazı modellerine yapay zeka özellikleri vermeye başladı. OnePlus 11 ve 12 için sunulan paket, yapay zeka destekli üç temel özellik sunuyor.

OnePlus 11 ve 12 için yapay zeka güncellemesi

Güncelleme, Çin pazarında bulunan OnePlu 11 ve 12 modellerine yapay zeka yenilikleri getiriyor. OnePlus 11 için firmware sürümü PHB110_14.0.0.403(CN01) iken; OnePlus 12 için PJD110_14.0.0.405(CN01) olarak sunuluyor.

Samsung’un Galaxy AI isimli paketi kadar kapsamlı olmasa da, güncellemeyle üç temel özellik sağlanıyor. Bunlarda ilki; zaman, konum ve diğer bilgileri not ederek telefon görüşmelerinin özetlerini oluşturan AI Summarizer (Yapay Zeka Özetleyici) oldu.

İlginizi Çekebilir – Vivo’dan bütçe dostu dört telefon birden geliyor! İşte ilk bilgiler

AIGC Remover isimli görüntü düzenleyici ise kullanıcıların fotoğraflardan istenmeyen nesneleri veya kişileri kaldırmasına olanak tanıyor. Bu desteğin halihazırda belirli Samsung ve Google Pixel modellerinde sunulduğunu hatırlatalım.

Son olarak, Makale Özetleyici özelliği ise tek bir dokunuşla makalelerin hızlı bir şekilde özetlenmesini sağlıyor. İnternet sayfalarında okumak istediğiniz sayfaları özetlemesine olanak tanıyor. Ayrıca arkadaşlarınızdan gelen uzun mesajların da özetini oluşturabilirsiniz.

Güncelleme, yapay zeka araçlarına ek olarak, parmak izi tarayıcısıyla ekranı uyandırmadan kilidi açmayı sağlıyor. Ayrıca Her Zaman Açık Ekranda QQ Müzik uygulamasının kontrol edilmesine olanak tanıyor. Bu paketin şimdilik Çin’de sunuldu, yani Türkiye pazarına ne zaman geleceği belirsiz.

Siz bu konuyla ilgili ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı lütfen unutmayın.


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz