Oppo açıkladı: ColorOS 14 çıkış tarihi belli oldu!

0

Google, geçtiğimiz günlerde yeni Android sürümü olan Android 14’ü duyurdu. Yeni işletim sistemi önemli yenilikleri de beraberinde getirdi. Google, bu sürümü ilk olarak kendi Pixel telefonları için dağıtacağını açıkladı.

Tabii diğer akıllı telefon üreticileri de Android 14’ü kendi modellerine dağıtmak için çalışmalara çoktan başladı. Bu kapsamda markalar güncelleme alacak modeller listesini yeni yeni paylaşıyorken Oppo ise kısa süre önce Android 14 tabanlı ColorOS 14 arayüz yazılımının tanıtım tarihini açıkladı.

Android 14 tabanlı ColorOS 14, kasım ayında tanıtılacak!

Xiaomi ve Samsung gibi büyük üreticiler Android 14 işletim sistemini kendi modellerine dağıtmaya başladı. Diğer markalar da kullanıcı deneyimini düşürmemek için bundan geri kalmıyor.

Android 14 tabanlı ColorOS 14, kasım ayında tanıtılacak!

Oppo tarafından yapılan resmi duyuruya göre Android 14 tabanlı ColorOS 14 arayüz yazılımı 16 Kasım‘da duyurulacak. Bu tanıtım, yılın en beklenen etkinliklerinden OPPO Developer Console‘da gerçekleşecek.

İlginizi Çekebilir – Android 14 alacak modeller (Xiaomi, Oppo, Realme, Vivo)

ColorOS 14 arayüz yazılımının ne gibi yenilikler getireceği hakkında ne yazık ki bir bilgi mevcut değil. Zira Oppo’nun bu konuyla ilgili tek bir açıklaması yok. Bununla beraber Android 14 tabanlı ColorOS 14 güncellemesi alacak Oppo modelleri de belirsiz.

Bunun yanı sıra Oppo‘nun Developer Console etkinliğinde üretken yapay zeka aracı AndesGPT‘yi de tanıtması bekleniyor. Akabinde marka, Apple‘ın iPhone 14 Pro modeli ile hayatımıza soktuğu Dynamic Island’a benzeyen yeni özelliği Notification Capsule‘ü de kullanıcılara tanıtacak.

Peki sizler bu konu hakkında neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi aşağıdaki Yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz