Oppo, popüler modeline Android 14 güncellemesi verdi!

0

Son dönemlerde mobil dünyasının gözü Google’ın yeni işletim sistemi Android 14’te. Akıllı telefonlara önemli yenilikler kazandıracak bu sürüm için geri sayım başlamışken, Oppo gibi akıllı telefon üreticileri de boş durmuyor.

Xiaomi ve Samsung bir yana, Oppo da Android 14’ü kendi modellerine güncelleme ile dağıtabilmek için çalışmalara çoktan başladı. Bu noktada Çinli üretici, Android 14 güncellemesi alacak Oppo telefonlar listesine bir model daha ekledi.

Oppo Find X3 modeline Android 14 güncellemesi!

Google, Android 14 işletim sisteminin kararlı sürümünü henüz çıkarmadı. Önümüzdeki günlerde dağıtıma hazır hale gelecek. Tabii bu durumda akıllı telefon üreticileri şu anda yalnızca yazılımın beta yani test sürümünü dağıtabiliyor.

Oppo Find X3 modeline Android 14 güncellemesi!

Oppo, kısa süre önce beta programı kapsamında Find X3 akıllı telefonu için Android 14 güncellemesi dağıtmaya başladı. Markanın yazılım desteği politikalarına göre bu güncelleme, 2021 yılında piyasaya sürülen model için son büyük Android yükseltmesi olabilir.

İlginizi Çekebilir – Xiaomi’den üç popüler model için Android 14 Beta müjdesi!

Oppo Find X3 modeli, ilk satışa çıktığında kutudan Android 11 işletim sistemi ile çıkıyordu. Daha sonrasında Android 12 ve Android 13 güncellemesi aldı. Akıllı telefonun en son durağı ise Android 14 oldu.

Android 14 güncellemesi Oppo Find X3 için neler getiriyor?

Android 14, bir önceki sürüme kıyasla bazı yenilikler içeriyor. Bunlar arasında en öne çıkanı ise hiç şüphesiz galerinize erişmek isteyen uygulamalar için dilediğiniz fotoğrafları işaretleyerek kısmı yetki verebilme seçeneği.

Oppo Find X3 modeline Android 14 güncellemesi!

Öte yandan sadece bir uygulamanın ekran kaydını alabilmek de mümkün. Bu özellik sayesinde ekran kaydı sırasında ana ekrana dönerseniz veya başka bir uygulama geçiş yaparsanız bu kısımlar kayıtta gizlenecektir.

Android 14 ile gelen başlıca özellikler şu şekilde;

  • Galerinize erişmek isteyen uygulamalara, kısmi erişim verebilirsiniz.
  • Özel şekiller ve desenler ile kendi duvar kağıdınızı oluşturabileceğiniz Emoji Lab uygulaması.
  • Duvar kağıdı ile uyumlu yeni temalar.
  • Duvar kağıdını kullanmadan önce ön izleyebileceksiniz.
  • Haftanın ilk gününü, hangi takvimi kullanacağınızı ve sıcaklık birimlerini belirleyebilirsiniz.
  • Telefonun LED ışığının rengini değiştirebilme.
  • Belge ve görsel paylaşımları için yeni seçenekler.
  • Ayarlar uygulaması için arayüz iyileştirmeleri. Uygulama özelinde ekran kaydı.

Peki sizler bu konu hakkında neler düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi aşağıdaki Yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz