Android’de uydu bağlantısını destekleyecek ilk akıllı telefon belli oldu!

0

Akıllı telefonlar için uydu bağlantısı desteği genişlemeye devam ediyor. Bir süre önce Apple ve Huawei’de gördüğümüz bu teknoloji, çok yakında Oppo Find X7 serisiyle de görücüye çıkabilir. Uydu bağlantısı, cihazların uydu üzerinden iletişim kurmasına ve acil durumlarda hayat kurtarmasına olanak tanıyor.

Oppo Find X7 serisi uydu bağlantısı ile geliyor

Çin’den gelen raporlara ve OPPO’nun WeChat hesabından yapılan duyuruya göre, Find X7 serisi uydu bağlantısını destekleyecek. Bu, akıllı telefon modellerinin doğrudan uydulara bağlanarak hücresel kapsama alanı olmayan bölgelerde bile arama yapmasına ve mesaj göndermesine olanak tanıyacak.

Bu özelliği ilk olarak iPhone 14 serisiyle Apple hayata geçirdi. Ardından Huawei, Mate 60 ailesiyle uydu bağlantısı desteği sunmaya başladı. Aslında Huawei Mate 50, Çin’de BeiDou uydu ağı üzerinden yalnızca mesaj gönderebiliyordu, Mate 60 ise uydular üzerinden arama yapmayı da sağladı.

İlginizi Çekebilir – Geri sayım başladı: Snapdragon 8 Gen 3’lü Realme GT 5 Pro kanlı canlı görüntülendi!

Daha önce Geekbench‘te görünen Find X7 serisi, 16 GB RAM bellek ve MediaTek Dimensity 9300’den güç alacak. Ayrıca X7 Pro, 1 inçlik Sony LYT-900 ile gelecek.

Uydu iletişimin akıllı telefonlara entegre edilmesi, acil durumlarda kullanıcılar için yeni olanaklar sunuyor. Herhangi bir kriz nedeniyle hücresel ağların çökmesi durumunda uydu bağlantısıyla iletişim kurmaya devam edilebilecek.

OPPO’nun Find X7 serisindeki uydu iletişimini nasıl uygulayacağına dair ayrıntılar henüz belirsiz. Ancak hem hücresel hem de uydu ağları aracılığıyla kesintisiz bağlantının mümkün olduğu bir geleceğe işaret ediyor. Yeni serinin 2024’ün başlarında tanıtılması bekleniyor.


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz