Oppo’dan iki popüler model için Android 14 müjdesi!

0

Oppo, orta seviye pazarına hitap eden K10 5G ve A77 5G modelleri için Android 14 tabanlı ColorOS 14 güncellemesini dağıtıma çıkardı. Asya pazarında erişilebilir hale gelen yeni güncelleme, bir süre önce başlatılan Erken Erişim ve Açık Beta sürümlerinin ardından sunuldu.

Oppo, K10 5G ve A77 5G için Android 14 tabanlı ColorOS 14 veriyor

Oppo K10 5G ve A77 5G için güncelleme paketi ilk aşamada Hindistan’daki kullanıcılara sunuldu. Cihaz sahipleri, Ayarlar menüsü üzerinden başvuruda bulunarak güncellemeyi indirme onayı alabiliyor. Onaylandıktan sonra ise OTA güncellemesini indirilebiliyor.

ColorOS 14, dinamik renklendirme ve akıcı animasyonlarla yenilenmiş Aquamorphic tasarım sunuyor. Always on Display (Her Zaman Açık Ekran) ve özelleştirilebilir ana ekranlarda da bazı değişiklikler içeriyor. Smart Touch hareketleri gezinmeyi hızlandırırken, File Dock ve Multi-Screen Collaboration gibi özellikler üretkenliği artırıyor.

İlginizi Çekebilir – Huawei P70 serisi iğne deliğine bile zoom yapacak!

Yeni arayüz ayrıca Trinity motorunda ve görüntü işlemede yapılan yükseltmeler sayesinde Oppo modellerinde performans artışı vadediyor. Yapay zeka destekli akıllı şarj, zaman içinde pil sağlığının korunmasına yardımcı oluyor. Picture Keeper gibi gelişmiş gizlilik kontrolleri de eklendi.

Oppo akıllı telefon sahipleri, cihaz modellerinin ve firmware sürümlerinin ön koşulları karşılayıp karşılamadığını kontrol ederek yeni paketi indirebilecek. Güncelleme işlemi sırasında veri kaybı olması ihtimaline karşı hesabın yedeklenmesi tavsiye ediliyor. Bazı uygulamalar da ColorOS 14 ile uyumlu olması için güncellenecek.

Oppo K10 A77 5G android 14

Resmi dağıtım 25 Ocak’ta Asya pazarında başladı. Bu nedenle ülkemizdeki K10 5G ve A77 5G cihazları için Android 14 güncellemesinin yakında çıkması bekleniyor.


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz