Google’dan Samsung’a darbe: Pixel Watch 2 özellikleri belli oldu!

0

Geçtiğimiz yıl piyasaya sürdüğü Pixel Watch modeli ile akıllı saat pazarına hızlı bir giriş yapan Google, önümüzdeki aylarda Pixel Watch 2’yi tanıtmaya hazırlanıyor. Sızıntıları ile bekleyenler için merak uyandıran cihaz, Google veri tabanında görüntülendi. İşte Pixel Watch 2 özellikleri!

Pixel Watch 2 özellikleri neler olacak?

Pixel Watch 2, Google’ın uygulama geliştiricileri için sunduğu geliştirici portalı olan Google Play Console’da ortaya çıktı. Burada ise merak uyandıran cihazın bir takım özellikleri gözler önüne serildi.

Pixel Watch 2 özellikleri neler olacak?

Sayfada yer alan bilgilere göre Pixel Watch 2, geçtiğimiz yılki ilk model gibi Samsung‘un Exynos çipinden güç çekmeyecek. Google, yeni akıllı saatinde Qualcomm tarafından üretlien Snapdragon W5+ Gen 1 yonga setini kullanacak.

İlginizi Çekebilir – NFC ve sesli asistan destekli Xiaomi Smart Band 8 Pro tanıtıldı!

Google, bu yonga seti ile akıllı saati boyut olarak küçültmek istiyor olabilir. Zira söz konusu çip, 4 nm fabrikasyon sürecinden geçiyor ve Exynos‘a göre daha az yer kaplıyor. Üstelik daha güçlü ve pili daha verimli şekilde kullanıyor.

Pixel Watch 2 özellikleri neler olacak?

Pixel Watch 2‘nin Google Play Console‘daki diğer detaylarına göz attığımızda akıllı saatin selefi gibi 2 GB RAM’e sahip olacağını görüyoruz. Akabinde yine 384 x 384 piksel çözünürlüğünde bir ekran ile sahne alacak. Son olarak cihaz pilinin 306 mAh kapasitesinde olacağı bilgisi de Pixel Watch 2 özellikleri arasında yer alıyor.

Google, yeni akıllı saatinde Qualcomm Snapdragon W5+ Gen 1 kullanarak boyutu küçültmeyi hedefliyorsa, çerçevenin de kullanıcı deneyimini artırmak için küçülme ihtimali var. Ancak tam tersi olursa, şirket eleştiri toplayabilir.

Pixel Watch 2 özellikleri neler olacak?

Bunun yanı sıra akıllı saatin yakın zamanda ortaya çıkan FCC (Federal İletişim Komisyonu) (Federal Communications Commission) sertifikasına göre Pixel Watch 2‘nin 4 adet kayış seçeneği olacak. Bunlar sırasıyla plastik, metal örgü, metal bağlantı ve metal ince kayış şeklinde.

Peki sizler bu konu hakkında neler düşünüyorsunuz? Akıllı saatten beklentileriniz neler? Görüşlerinizi aşağıdaki Yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz