POCO X3 Pro için son büyük yazılım güncellemesi yayımlandı!

14

Xiaomi çatısı altında çalışmalarını sürdüren POCO, piyasaya sürdüğü akıllı telefonlar için güncelleme yayımlamaya devam ediyor. Son olarak marka, Türkiye’de de en çok satan modeller arasında yer alan POCO X3 Pro için Android 13 tabanlı MIUI 14 güncellemesini sundu.

Son büyük güncelleme: POCO X3 Pro için Android 13 tabanlı MIUI 14 yayımlandı!

MIUI 14 şu ana kadar pek çok model için kullanıma sunuldu. Bunlar arasında Poco F4 GT, POCO F5 ve POCO F3 GT gibi bazı popüler modeller de yer aldı. MIUI 14’ün son durağı ise Poco X3 Pro oldu.

POCO X3 Pro için Android 13 tabanlı MIUI 14 yayımlandı!

Bugün, Türkiye dahil dünya genelindeki Poco X3 Pro modelleri için Android 13 tabanlı MIUI 14 güncellemesi yayımlandı. V14.0.3.0.TJUMIXM yapı numarası ile gelen bu güncelleme, Mayıs 2023 güvenlik yamasını da içeriyor.

Xiaomi, bir modele daha MIUI 14 verdi!

Öte yandan, Android 13 tabanlı MIUI 14’ün, Poco X3 Pro için ne yazık ki son büyük güncelleme olduğunu belirtelim. Telefon artık yeni bir yazılım güncellemesi almayacak.

Nasıl indirilir?

MIUI 14 güncellemesini alıp almadığınızı öğrenmek için Ayarlar uygulamasına giriş yapıp, Yazılım bölümünde Güncelleme sayfasından kontrol edebilirsiniz. Burada V14.0.3.0.TJUMIXM yapı numaralı bir güncelleme varsa, bu MIUI 14’tür ve indirip kullanmaya başlayabilirsiniz.

MIUI 14 neler sunuyor?

MIUI 14 ile Poco telefonlar, yepyeni ve daha kullanışlı bir arayüze kavuşacak. Öyle ki artık simgelerin büyüklüğü ayarlanabiliyorken, ayrıca detaylıca özelleştirilebiliyor. Bununla beraber ana ekranınız için yeni evcil hayvan ve bitki widgetları da kullanılabiliyor. Bu widgetlara dokunarak etkileşime geçilebiliyor.

Poco X4 GT için Android 13 tabanlı MIUI 14 güncellemesi yayımlandı!

Arayüzün yanı sıra performans için de bir takım çalışmalar mevcut. Öyle ki MIUI 14, yüzde 60’a kadar daha akıcı bir kullanım sunuyor. Öte yandan telefonda yüklü olarak gelen veya sonradan yüklenen üçüncü parti uygulamalar da artık daha akıcı çalışıyor.

Aile Grubu ve Ebeveyn Kontrolü

MIUI 14 ile gelen Aile Hizmeti uygulaması üzerinden 8 kişiye kadar grup oluşturabilirsiniz. Bu grup aracılığıyla aileniz ile fotoğraf, albüm, video ve hatta sağlık durumuzu paylaşabilirsiniz. Ayrıca Ebeveyn Kontrolü adında yeni bir seçenek de kullanıma sunuldu. Bu özellik sayesinde telefonunun ekran süresini sınırlayabilir, uygulama kullanımını kısıtlayabilir ve çocuğunuz için güvenli bir bölge ayarlayabilirsiniz.


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


14 YORUMLAR

  1. Hep yalan dolan 1 senedir hala gelecek yaziklar olsun. Yazıklar olsun başka söz yok ama başka oyuncu telefonu alacagim ixomi düştün gözümden şu arayüzü veremedin ya

  2. Poco kullaniyorum iki yıldır,tam bir rezalet.iki kere anakart değişti üçüncüde garantisi bir hafta geçti ve kabul etmediler.mağdur etti beni.kimseye de tavsi etmiyorum MIUI yi

    • Benim çocukta da Poko x 3 Pro vardı tam bir rezalet yani Telefon sürekli donuyor kapanıyor kendi kendine açılıyor, en sonunda kapandı daha açılmadı, sonra Tamir ettirip üç kuruşa sattık

  3. Önce brick sorununu halletsinler, telefon kendi kendine kapanıp açılmayacak, X3 pro kullanan herkesin başına gelecek bu durum, ama bugün ama yarın.. 5 para etmez

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz