Büyük otomobil üreticisi, akıllı telefon işine giriyor!

0

Bazı sektör lideri şirketler, kazançlarını artırabilmek için diğer sektörlere de adım atabiliyor. Buna yabancı değiliz. Son olarak İsveç merkezli büyük otomobil üreticisi Polestar, akıllı telefon işine giriyor. İşte ayrıntılar…

Polestar ‘ın ilk akıllı telefon modeli sızdı!

Son gelen raporlara göre Polestar, ilk akıllı telefonunu yakın zamanda tanıtacak. Bunun için çok bir zaman kalmadığı aktarılıyorken söz konusu bu modelin tanıtım videosu internete sızdırıldı.

Reklam videosu üzerinden akıllı telefonun tasarımına baktığımızda Meizu 20 serisini andırdığını görüyoruz. Polestar, geçtiğimiz aylarda Meizu tarafından yapılan bir telefon modelini piyasaya sürmek istediklerini açıklamıştı. Yani söz konusu bu telefonu otomobil devi üretmeyecek. Sadece marka kısmında adı geçecek.

İlginizi Çekebilir – Hem şık hem ucuz: Vivo’dan Y serisine bütçe dostu iki model birden!

Akıllı telefonun 3 tane arka kameraya ve 1 tane ön kameraya sahip olduğunu görüyoruz. Bunun dışında cihazın özellikleriyle ilgili herhangi bir detay paylaşılmadı. Fakat tahminler, Qualcomm tarafından üretilen Snapdragon 8 Gen 3 işlemcisinden güç alacağı yönünde.

Polestar 'ın ilk akıllı telefon modeli sızdı!

Cihazın işletim sistemi ile ilgili bir iddia da var. Buna göre Polestar, Meizu ile işbirliği yaparak kendi arayüz yazılımını geliştirecek. Yani Meizu‘nun arayüz yazılımı kullanılmayacak.

Akıllı telefonun piyasaya ne zaman sürüleceği ise şimdilik bilinmiyor. Fakat tanıtım videosunun internete sızdırılması, tarihin yakın olduğunu gösteriyor.

Peki siz bu konu hakkında neler düşünüyorsunuz? Akıllı telefondan beklentileriniz neler? Görüşlerinizi aşağıdaki Yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz