Dakikalar içinde tam dolum: 150W ve 240W hızlı şarjlı telefonlar geliyor!

1

Realme, piyasadaki diğer tüm cihazlardan daha hızlı şarj olabilen akıllı telefon modelleri üzerindeki çalışmalarını hızlandırdı. Daha önce 240W hızlı şarjı destekleyen Realme GT 3‘ü duyuran şirket, şimdi de 150W + 5200 mAh ve 240W + 4600 mAh bataryaya ve sahip modeller üzerinde çalışıyor.

Realme’den 240W ve 150W hızlı şarj destekli akıllı telefon modelleri

Çin’den gelen son sızıntılara göre Realme, 5200mAh büyüklüğünde bir bataryadan beslenecek 150W hızlı şarj özelliğine sahip bir akıllı telefon geliştiriyor. İddiaya göre bu, telefonun yaklaşık 20 dakika içinde tamamen şarj olmasını sağlayacak.

Realme halihazırda 150W şarjlı telefonlar sunuyor. Ancak batarya kapasitesi çok daha küçük olduğundan dolayı kullanıcılar ultra hızlı şarj hızından çok fazla yararlanamıyor.

Realme 11 serisine uygun fiyatlı yeni 4G model!

Çin’den gelen sızıntı ayrıca Realme’nin 240W hızlı şarj destekleyen bir model üzerinde çalıştığını ortaya koydu. Bu hızlı şarj kapasitesinin, 4600mAh’lık bir bataryayı 0’dan %100’e sadece 9 dakikada şarj edebileceğini ifade etti.

Bu yılın başlarında Realme, 240W şarj desteğine sahip 4600 mAh bataryadan beslenen GT Neo 5’i piyasaya sürmüştü. Ancak daha büyük bir bataryaya yer veren yeni modelin duyurulması, telefonun kullanım süresi açısından daha uzun süre dayanmasını sağlayabilir.

Sektör uzmanları ise 150W ve 240W gibi şarj hızlarının, gelişmiş lityum-iyon pil teknolojisi ve şarj algoritmaları sayesinde mümkün olduğunu söylüyor. Ancak ultra hızlı şarjın, telefonun kullanım ömrü boyunca pilin bozulmasını hızlandırabileceğine dair endişeler de bulunuyor.

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın!


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


1 Yorum

  1. Samsung, hızlı,şarj eden telefonu çıkarması 10 yılı bulur.
    Ben okadar bekleye bilirmiyim ??? ,bu yeni model telefonlara bil dayanmıyor ,Samsung galaxy s22 ultra,telefonum var cep telefonu diye aldım ev telefonu çıktı, yanım’dan powerbank,kımı ayıramıyorum unuda 2 saat gibi bir süre takılı tutmam demek agırlıgı siz hasap edin artık gına geldi??

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz