Amiral gemisi Realme GT 5 Pro, performans testinde görüntülendi!

0

Akıllı telefon pazarındaki payını artırmak isteyen Realme, bunun için ürün yelpazesini genişletmeye devam ediyor. Son günlerde marka, yakın zamanda tanıtacağı GT 5 Pro modeli ile adından söz ettiriyor. Android amiral gemisi olarak karşımıza çıkacak Realme GT 5 Pro performans testinde görüntülendi.

Realme GT 5 Pro, Geekbench performans testinde

Realme GT 5 Pro modeli Geekbench veri tabanında görüntülendi. Bilmeyenler için Geekbench, bir cihazın işlemci ve bellek performansını test etmek için kullanılan bir yazılımdır. Telefonun gerçekleştirdiği işlemlerin hızını ve verimliliğini ölçen bu yazılım, en sonunda cihaza bir puan verir. Bu da modelin performansını ortaya koyar.

Realme GT 5 Pro Geekbench performans testinde

RMX3888 model numarasıyla Geekbench‘te ortaya çıkan Realme GT 5 Pro modeli, tekli çekirdekli testlerden ve çoklu çekirdekli testlerden sırasıyla 1.229 ve 4.699 puan aldı. Bunun akabinde cihazın bazı özellikleri de ortaya çıktı.

İlginizi Çekebilir – 12 GB RAM, 120 Hz ekran ve 5G bağlantı! Uygun fiyatlı Vivo Y100i tanıtıldı

Raporda yer alan bilgilere göre akıllı telefonun 16 GB RAM seçeneği de olacak ve Android 14 işletim sisteminde çalışacak. Cihazın kalbinde Qualcomm tarafından üretilen Snapdragon 8 Gen 3 işlemcisi yer alacak.

4 nm fabrikasyon sürecinden geçen Snapdragon 8 Gen 3; bir adet 3.3 GHz hızında ARM Cortex-X4, üç adet 3.2 GHz hızında ARM Cortex-A720, iki adet 3.0 GHz hızında ARM Cortex-A720 ve iki adet 2.3 GHz hızında ARM Cortex-A520 çekirdeklerine ek olarak Ray Tracing destekli Adreno 750 grafik biriminden oluşuyor.

Peki siz bu konu hakkında neler düşünüyorsunuz? Akıllı telefondan beklentileriniz neler? Görüşlerinizi aşağıdaki Yorumlar kısmından bizimle paylaşmayı unutmayın.


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz