Red Magic 9 Pro bir ilke imza atacak!

0
Temsili

ZTE‘nin Nubia markası oyun odaklı modelleriyle karşımıza çıkmaya devam ediyor. Çinli marka bu kapsamda 23 Kasım’da Red Magic 9 Pro’yu vitrine çıkaracak. Peki Red Magic 9 Pro nasıl bir kullanıcı deneyimi sunacak? Son raporlar akıllı telefonun iki önemli özelliği bir araya getiren ilk model olacağını gösteriyor.

Red Magic 9 Pro, 165W şarjı ve Snapdragon 8 Gen 3’ü bir arada kullanacak ilk model olacak

Şirkete yakın kaynaklardan gelen bilgilere göre yaklaşan Red Magic 9 Pro modeli 165W hızlı şarja ve Snapdragon 8 Gen 3 işlemciye sahip ilk akıllı telefon olacak. Cihazda 6500 mAh’lik bir batarya kullanılacak ve yeni Snapdragon işlemcisinin yetenekleriyle iki gün iki geceyi aşan bir batarya ömrü sunacak. Tabii bu verilerin şirketin kendi iddiası olduğunu da belirtmekte fayda var.

Nubia tarafından yapılan son paylaşımla Red Magic 9 Pro modelinin şirketin kendi üretimi Red Core R2 Pro oyun çipiyle vitrine çıkacağını doğruladı. Bu çip özellikle oyun performansında işleri bir üst seviyeye çıkaracak ve genel bir performans artışı sağlayacak.

Sektörde sızıntılarıyla bilinen Abhishek Yadav geçtiğimiz günlerde Red Magic 9 Pro modelinin tasarımını gözler önüne serdi. Buna göre akıllı telefon ekran altı kamerayla kullanıcıların karşısına çıkacak. İnce çerçeveleriyle dikkatleri üzerine çekecek cihazın arka panelinde ise dikey üçlü kamera kurulumu mevcut olacak. Dahası, burada cihazın oyuncu telefonu olduğuna işaret eden şık desenler ve logolar karşımıza çıkıyor.

Cihaz kısa bir süre önce NX769J model numarasıyla Geekbench 6.1.0 veri tabanında ortaya çıktı. Cihaz yapılan tek çekirdekli testlerden 2 bin 293 ve çok çekirdekli testlerden ise 7 bin 214 puan almayı başardı. Modelin böylesine yüksek puanlar almasının ardındaki en büyük etken halihazırda bilindiği üzere Snapdragon 8 Gen 3 yongasından güç alması diyebiliriz.

Qualcomm geçen ay tanıtılan yeni işlemcisi için TSMC ile iş birliğine devam ediyor. 4 nm teknolojisiyle üretilen işlemcide 1 adet 3.3 GHz ARM Cortex-X4, 3 adet 3.2 GHz ARM Cortex-A720, 2 adet 3.0 GHz ARM Cortex-A720 ve 2 adet 2.3 GHz ARM Cortex-A520 çekirdekleri mevcut. Firma yeni yongasında Ray Tracing destekli Adreno 750 grafik birimine yer veriyor.

Yeni işlemcide selefine oranla yüzde 30 performans artışı sağlanıyor. Öte yandan enerji verimliliğinde ise yüzde 20’lik bir artış söz konusu. Öte yandan grafik tarafında yüzde 25’lik daha hızlı görüntü işleme ve aynı şekilde yüzde 25’lik daha fazla enerji verimliliği karşımıza çıkıyor. Dahası, yüzde 40 daha iyi Ray Tracing performansı sunuyor.

Akıllı telefonda 1/1.57 sensör boyutuna sahip ve OIS destekli 50 Megapiksel Samsung GN5 ana kamera yer alacak. Dahası, 50 Megapiksel Samsung JN1 ultra geniş açılı lens de cihazda mevcut olacak. Son olarak kutudan Android 14 tabanlı Red Magic UI arayüzüyle çıkacak cihazın ekran altı selfie kamerasına sahip olması bekleniyor.


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz